Straipsnyje teigiama, kad G.Osborne'ui padės užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas. D.Cameronas nusiųs juos į Berlyną ir Briuselį, pagal 100 dienų planą po ketvirtadienį laimėtos daugumos parlamente.
Ministras pirmininkas yra sakęs, jog nori padaryti taip, kad naujai atvykusiems migrantams būtų sunkiau pretenduoti į socialines pašalpas.
D.Cameronas pažadėjo rinkėjams, kad sieks atgauti galias iš ES ir iki 2017 metų pabaigos surengs referendumą dėl to, ar Didžiajai Britanijai pasilikti Bendrijoje. Didelė minėto plano dalis tebėra miglota, bet ministras pirmininkas yra sakęs, jog nori padaryti taip, kad naujai atvykusiems migrantams būtų sunkiau pretenduoti į socialines pašalpas.
Europos lyderiai negaišo laiko ir penktadienį pasiūlė D.Cameronui derybas dėl ES reformos, siekdami prasklaidyti nežinią dėl Didžiosios Britanijos ateities bloke.
D.Cameronui jo paties partijoje daromas spaudimas siekti didelių pokyčių dėl šalies narystės ES, o kai kurie konservatorių parlamentarai remia pasitraukimą iš ES.
JK nepriklausomybės partija (UKIP), kuri nori Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES, nors ir turi tik vieną vietą parlamente, per rinkimus gavo beveik 13 proc. balsų.
Anksčiau šį mėnesį paskelbti apklausos rezultatai rodė, kad 34 proc. britų tikrai, o dar 18 proc. – tikriausiai balsuotų už pasilikimą ES. 18 proc. respondentų sakė, kad tikrai balsuotų už pasitraukimą iš bloko, o 14 proc. nurodė, kad tikriausiai balsuotų už išstojimą.