Dėl gaisro branduolinių tyrimų laboratorijoje Aidahe buvo paskelbta evakuacija

Nuo suvirintojo degiklio ant branduolinių tyrimų laboratorijos Aidahe stogo pirmadienį kilo nedidelis gaisras, dėl kurio buvo paskelbta evakuacija, tačiau niekas nenukentėjo ir jokios radioaktyvios medžiagos į aplinką nepateko, pranešė laboratorijos pareigūnai.
Radiacija
Radiacija / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Gaisras kilo pastate tame Aidaho nacionalinės laboratorijos komplekse, kuriame yra ir panaudoto branduolinio kuro bei radioaktyvių atliekų saugyklos. Iš to pastato buvo evakuota beveik 100 darbuotojų.

Aidaho nacionalinė laboratorija yra pagrindinis JAV energetikos departamento branduolinių reaktorių technologijų centras.

Ugnis apgadino 0,4 kv. m stogo ir buvo užgesinta per maždaug pustrečios valandos nuo to laiko, kai pirmą kartą buvo pastebėti dūmai, sakoma laboratorijos pranešime.

Jokios radioaktyvios medžiagos nebuvo paveiktos, jokia radiacija į aplinką nepateko, nurodo laboratorija.

Tas pastatų kompleksas, kuriame kilo gaisras, yra didžiulės – 2,3 tūkst. kv.km – laboratorijai priklausančios teritorijos pakraštyje. Laboratorija įsikūrusi dykumoje Rytų Aidahe, 60 km nuo Aidaho Folso miesto.

2011 metų lapkritį 16 Aidaho laboratorijos darbuotojų viename gretimame pastate buvo apšvitinti per nelaimingą atsitikimą, kuris įvyko jiems rengiantis išimti seną plutonio kuro elementą iš sustabdyto reaktoriaus.

Pastate, kurio stogas pirmadienį užsidegė, yra tyrimų laboratorijos, tačiau nėra jokio panaudoto kuro ar radioaktyvių atliekų, sakė laboratorijos atstovė Misty Benjamin.

Aidaho nacionalinėje laboratorijoje dirba keli tūkstančiai darbuotojų ir kontraktininkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis