Pusiau autonominiame Honkonge krizė kilo dėl savaites trunkančių masinių demonstracijų, kurias išprovokavo įstatymo projektas, numatantis įtariamųjų ekstradiciją į pagrindinę Kinijos teritorijos dalį teisti.
Tačiau pirmadienį – per 22-ąsias šios buvusios britų kolonijos sugrąžinimo Kinijai metines – pyktis išsiliejo per kraštus ir daugiausia jaunų protestuotojų grupės įsiveržė į miesto parlamentą.
Radikalių pažiūrų protestuotojai debatų salėje iškabino miesto kolonijinių laikų vėliavą, purškiamais dažais aprašinėjo sienas ir subjaurojo miesto herbą. Į pastatą įsiveržusi policija susigrąžino jo kontrolę.
Tai buvo naujausias iš virtinės protestuotojų ir valdžios atstovų susidūrimų nuo antivyriausybinių protestų kampanijos pradžios. Protestuotojai kaltina policiją, kad teisėtvarkos pareigūnai naudojo neproporcingą jėgą prieš demonstrantus.
Antradienio vakarą už vadinamąjį „doksavimą“ (angl. doxxing) – neteisėtą privačios medžiagos rinkimą ir jos paskelbimą internete – įsilaužimą į policijos interneto svetaines ir kitų kurstymą „padaryti žalos“ buvo suimti šeši vyrai ir dvi moterys nuo 16 iki 40 metų amžiaus, pranešė Honkongo policijos atstovas Swalikhas Mohammedas per spaudos konferenciją.
„Doksavimu“ vadinamas vogtos jautrios informacijos apie tam tikrą taikinį paskelbimas internete, dažnai taip siekiant pakenkti jo reputacijai ar sukelti visuomenės neapykantą.
Šie nusikaltimai „palietė didelį skaičių pareigūnų. Jie ne tik patyrė nepatogumų, bet ir sulaukė grasinimų“, sakė S.Mohammedas. Jis pridūrė, kad kai kuriems pareigūnams ir jų šeimos nariams buvo grasinama mirtimi.
Pasak policijos atstovo, taip pat būta bandymų šturmuoti policijos svetaines rengiant vadinamąsias paskirstytojo atsisakymo aptarnauti (DDoS) atakas.
Pareigūnai tęsia pradėtą tyrimą, ateityje gali būti suimta daugiau žmonių, nurodė Hongkongo policija.
Pastarosiomis savaitėmis neproporcingai didelės jėgos ir neteisėtų veiksmų prieš demonstrantus panaudojimas sukėlė visuomenės pasipiktinimą. Daug protestuotojų grupių reikalauja atlikti tyrimą dėl policijos veiksmų malšinant demonstracijas.
Honkongas šiuo metu krečiamas didžiausių politinių neramumų nuo 1997 metų, kai Jungtinė Karalystė savo buvusią koloniją grąžino Kinijai.