Rašytoja Božena Rynska tapo visos Rusijos prieše numeris vienas po to, kai socialiniame tinkle „Facebook“ padėkojo Dievui už prokremliškos NTV televizijos žurnalistų žūtis.
„Aišku, ačiū, Dievuli, už NTV filmavimo grupę, bet kodėl pasiėmei ir kitus žmones“, – rašė B.Rynska. Vėliau ji šio teksto statusą pakeitė į „tik draugams“.
Rašytoja taip pat apkaltino Rusijos gynybos ministeriją, kad ši nesugeba pasirūpinti savo lėktuvų saugumu.
„Kariai, čekistų mafijos manymu, buvo pašaukti tam, kad mirtų“, – teigė B.Rynska.
2014 metų rugsėjo mėnesį B.Rynska buvo apkaltinta NTV filmavimo grupės užpuolimu netoli savo namų Maskvoje. Jos teigimu, tai reporteriai bandė įsiveržti į jos teritoriją.
Gali sulaukti teisinės atsakomybės
Rusijos generalinė prokuratūra ėmė tirti, ar socialiniame tinkle išplatintas B.Rynskos pasisakymas nepažeidžia šalies įstatymų. Rašytojos gali laukti netgi reali laisvės atėmimo bausmė.
Rusijos nacionalistų atstovė ir Dūmos deputato padėjėja Marija Katasonova taip pat kreipėsi į Federalinį tyrimų komitetą, prašydama išsiaiškinti, ar B.Rynskos žodžiuose nėra nusikalstamos veikos.
Kremliaus ruporas Vladimiras Solovjovas netgi paskelbė kampaniją, kuria siekiama atimti iš B.Rynskos Rusijos pilietybę. Šią iniciatyvą parėmė ir redaktorius Sergejus Minajevas bei specialusis Kremliaus patarėjas interneto klausimais Germanas Klimenko.
Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas B.Rynskos komentarus pavadino „visiška beprotybe“ ir pareiškė, kad griežta reakcija viešojoje erdvėje yra visiškai pateisinama.
Pradėjo persekioti
Kai kurių Rusijos opozicijos atstovų manymu, B.Rynskos sukeltas skandalas yra puiki proga valdžiai susidoroti su opozicija ir apjuodinti ją visuomenės akyse.
Buvęs televizijos „Dozhd“ internetinės versijos redaktorius Ilja Klišinas pabrėžė, kad viešojoje erdvėje pasirodžiusios reakcijos primena 2014-ųjų skandalą, sukrėtusį „Dozhd“. Tuomet skaitytojų buvo viešai paklausta, ar jie norėtų, kad Leningrado miestas būtų atitekęs naciams.
B.Rynska antradienį paskelbė, kad buvo bandoma įsiveržti į jos namus Maskvoje, o kai užpuolikams nepavyko patekti, jie apklijavo langus žuvusių NTV žurnalistų nuotraukomis.
Pati rašytoja neatsižadėjo savo žodžių ir neketina rodyti gailestingumo:„Sėdėdama ir žiūrėdama į jų nuotraukas aš galvoju: ar tai bausmė už visą tą melą ir purvą, kurį pylėte ant laisvos minties žmonių?“