„Jeigu (Rusijos prezidentas Vladimiras) Putinas toliau darys, ką daro dabar, mes galime atšaukti perdavimą. Tačiau mes raginame kitus – manau, visų pirma britus – taip pat pasielgti su Rusijos oligarchų aktyvais Londone. Sankcijos turi paliesti visus“, – L.Fabiusas sakė televizijai TF1, pridūręs, kad kontrakto dėl „Mistral“ laivų pardavimo neigiamai paveiktų Prancūziją.
Šios pastabos išryškina ES vyriausybių rūpestį, ko imtis po jau patvirtintų kelionių draudimo ir turto įšaldymo kai kuriems Rusijos pareigūnams.
Rusijos valstybinė karinės pramonės bendrovė „Rosoboroneksport“ ir Prancūzijos bendrovė DCNS sutartį dėl dviejų „Mistral“ klasės laivų statybos pasirašė 2011 metų birželį.
„Šių sutarčių nutraukimas yra numatytas, bet... tai įvyks tik tuo atveju, jeigu mes pereisime prie trečiojo sankcijų etapo, bet mes dar jo nepradėjome“, – sakė L.Fabiusas.
„Šių sutarčių nutraukimas yra numatytas, bet... tai įvyks tik tuo atveju, jeigu mes pereisime prie trečiojo sankcijų etapo, bet mes dar jo nepradėjome“, – sakė L.Fabiusas.
Prancūzijos užsienio reikalų ministras išreiškė viltį, kad šito neprireiks, tačiau leido suprasti, kad tai realu.
„Nėra priežasties, kodėl Prancūzija viena turi imtis tokio pobūdžio veiksmų, – sakė jis radijui „Europe 1“. – Tai gali būti numatyta tik visuotinio (sutarčių) nutraukimo rėmuose, kuris apimtų ir kitas Europos šalis“.
„Viena vertus, mes negalime manyti, kad aprūpinsime Rusiją ginklais neribotą laiką, ypač atsižvelgiant į tai, kaip ji elgiasi. Kita vertus, yra darbo vietų ir ekonominė realybė“, – kalbėjo L.Fabiusas.
L.Fabiusas patvirtino, kad Prancūzijos gynybos ministras atšaukė savo vizitą Maskvoje, kuris turėjo įvykti antradienį, nes, pasak jo, būtų netinkama, jei jis būtų sutapęs su diena, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė Krymo aneksavimo įstatymą.
Tačiau ministras patvirtino, kad V.Putinui tebegalioja kvietimas į 1944 metų birželio 6-osios sąjungininkų bendros operacijos minėjimą.
Prancūzijos pareigūnams teko patikslinti L.Fabiuso pareiškimą, iš kurio buvo galima suprasti, kad Rusija yra išbraukta iš Didžiojo aštuoneto galingųjų ekonomikų sąrašo.
Šis klausimas tebėra svarstomas, tačiau sprendimas dar nėra priimtas, sakė jie.
Praėjusių savaitę likusios septynios Didžiojo aštuoneto šalys, protestuodamos prieš Maskvos veiksmus Kryme, nusprendė nutraukti pasiruošimą Sočio viršūnių susitikimui, kuris turėjo įvykti birželio mėnesį.