„Forbes“ šiai analizei naudojo Tarptautinio valiutos fondo duomenis, taip pat infliacijos rodiklius bei informaciją apie gyventojų perkamąją galią.
„Forbes“ analitikų teigimu, labiausiai krizė pasaulyje smogė Latvijai. Nuo jos neką atsilieka Seišelių salos bei Estija, skelbiama portale forbes.com. Pirmąjį penketą krizės labiausiai paveiktų šalių užbaigia Islandija ir Airija.
Šeštoje vietoje atsidūrė Venesuela. Septintoje vietoje Singapūras, aštuntoje Lietuva, devintoje Ukraina, o dešimtuko paskutinėje vietoje atsidūrė Jamaika.
Žurnalo ekspertų teigimu, visų šių šalių ekonomika priklauso nuo prekybos ir tarptautinės bankininkystės.
Pateikę šį sąrašą žurnalo leidėjai teigia, kad ekonomikos padėtis pasaulyje nėra tokia bloga, kaip buvo galvota anksčiau. Tokią optimizmo gaidą dar labiau sustiprina Tarptautinio valiutos fondo atstovų trečiadienio pranešimas, kad pasaulyje galima įžvelgti atsigavimo ženklų.
Tačiau „Forbes“ pastebi, kad Lietuva, Estija, Latvija, Islandija ir Airija atsigavimo ženklus išvys dar negreit, o jų BVP smuks daugiau nei 10 proc. Nors Lietuvos padėtis, anot apžvalgininkų, geresnė nei kitų Baltijos šalių, šios šalys tarpusavyje tampriai susiję ir pablogėjus vienos situacijai, automatiškai nukenčia ir kita.
Tuo tarpu Seišeliai, Islandija, Venesuela, Ukraina ir Jamaika kenčia nuo didelės infliacijos. ČIa taip pat mažėja BVP, todėl čia galima kalbėti apie stagfliaciją.