Kovo 27-ąją ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu paskelbė apie pertrauką dėl šių planų, kad būtų galima surengti derybas dėl parlamente stumiamų, bet šalį skaldančių reformų.
Šeštadienio demonstracija įvyko prieš kitą masinį protestą, planuojamą sekmadienį pakrantės mieste, kuris sutaps su B.Netanyahu kalba Šiaurės Amerikos žydų federacijų generalinėje asamblėjoje.
Vyriausybės pasiūlymais dėl reformos siekiama apriboti Aukščiausiojo Teismo įgaliojimus ir suteikti politikams daugiau galių atrenkant teisėjus.
B.Netanyahu administracija – jo partijos „Likud“ ir kraštutinių dešiniųjų bei ultraortodoksų žydų sąjungininkų koalicija – teigia, kad pakeitimai reikalingi siekiant atkurti įstatymų leidėjų ir teismų galių pusiausvyrą.
Kitą savaitę Izraelis mini žuvusių karių ir terorizmo aukų atminimo dieną, taip pat šalies nepriklausomybės 75-ąsias metines.
Reformų priešininkai antradienį planuoja dar vieną demonstraciją Tel Avive prieš trečiadienį minimą Nepriklausomybės dieną, o reformos šalininkai turėtų susirinkti ketvirtadienį.
Tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“ kovo gale paskelbtoje rizikų apžvalgoje pažymėjo, kad pastarieji politiniai įvykiai Izraelyje jau sukėlė nepastovumą ir paveikė rinkas.
Jei nebus rastas sutarimas dėl teismų reformų plano ir jei vyriausybė primygtinai reikalaus jį patvirtinti, tai gali dar labiau pakenkti vietos valiutai ir akcijų rinkoms, taip pat paveikti verslo aplinkos suvokimą, pažymima dokumente. Daugelis įmonių, įskaitant itin svarbų Izraelio technologijų sektorių, išreiškė susirūpinimą, kad per didelė valdžia vyriausybės rankose gali pakenkti verslo aplinkai.