Dešimtys tūkstančių žmonių visoje Vokietijoje protestavo prieš ultradešiniųjų partiją AfD

Dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį visoje Vokietijoje surengė protestus prieš kraštutinių dešiniųjų partiją „Alternatyva Vokietijai“ (AfD).
Ebrahim Noroozi / AP
Ebrahim Noroozi / AP

Policijos duomenimis, Berlyne protestavo apie 150 tūkst. žmonių. Tačiau organizatoriai tvirtina, kad į protestą atėjo apie 300 tūkst. asmenų.

Panašūs protestai šeštadienį buvo surengti daugelyje Vokietijos miestų.

Mobilizacijos bangą prieš kraštutinių dešiniųjų partiją sukėlė sausio 10-ąją tyrimų leidinio „Correctiv“ paskelbtas pranešimas, kuriame atskleista, kad AfD nariai susitikime su ekstremistais aptarė imigrantų ir „neasimiliuotų piliečių“ išsiuntimą iš šalies.

Tarp pokalbių dalyvių buvo ir austras Martinas Sellneris (Martinas Zelneris), ekstremistinio identitarinio judėjimo lyderis. Šis judėjimas pritaria vadinamajai didžiojo pakeitimo sąmokslo teorijai, teigiančiai, kad nebaltaodžiai migrantai rengia sąmokslą, siekdami pakeisti „vietinius“ baltaodžius Europos gyventojus.

Žinia apie susitikimą sukėlė šoką Vokietijoje tuo metu, kai, remiantis visuomenės nuomonės apklausomis, sparčiai populiarėja AfD, likus keliems mėnesiams iki trejų svarbių regioninių rinkimų Rytų Vokietijoje, kur parama ultradešiniesiems yra didžiausia.

Prieš imigraciją nusistačiusi partija patvirtino, kad jos nariai dalyvavo susitikime, tačiau neigė, kad ėmėsi M. Sellnerio propaguojamo „remigracijos“ projekto.

„Visi kartu prieš rasizmą“, – šaukė minia Berlyne.

Kai kurie protestuotojai turėjo plakatus su užrašais „Širdis vietoj neapykantos“ arba „Rasizmas nėra alternatyva“.

„Nežinau, ar šios demonstracijos paveiks AfD rinkėjus“, – naujienų agentūrai AFP sakė 53 metų vaikų priežiūros darbuotoja Margret Hurth (Margret Hert). 

„Tačiau svarbu pasiųsti signalą, nes (...) mums reikia daugiau žmogiškumo ir pagarbos mūsų skirtumams“, – pridūrė ji. 

„Atvykau, kad parodyčiau pavyzdį“, – sakė iš Švedijos į mitingą atvykęs universiteto profesorius Martinas Raue (Martinas Rauės).

Berlyno mitingą organizavo „Hand in Hand“ asociacija, kurią sudaro 1 800 organizacijų.

Ankstyvą šeštadienio rytą Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) socialiniame tinkle „X“ palankiai įvertino protestus.

„Šį savaitgalį daugybė piliečių vėl renkasi į demonstraciją prieš užmarštį, neapykantą ir neapykantos kurstymą. Tai stiprus ženklas mūsų demokratijai ir mūsų konstitucijai“, – rašė kancleris. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų