Praėjus kelioms valandoms po to, kai keliavo po Europą ir Aziją, D.Trumpas „Twitter“ paskelbė įrašą, kuris atrodė lyg užslopinto pykčio, virusio per 9 dienų debiutinį turą užsienyje, išleidimas, rašo CNN.
Atradęs dar labiau suprastėjusią politinę situaciją, kol buvo išvykęs, D.Trumpas dabar turi sugalvoti būdų, kaip stabilizuoti padėtį Baltuosiuose rūmuose, kuri nekontroliuojama spirale leidžiasi žemyn. Dabar klausimai keliami apie jo žentą bei vyresnįjį patarėją Jaredą Kushnerį.
Vykstantis specialusis tyrimas, ant artimiausių šeimos narių krintantys įtarimai dėl ryšių su Rusija, taip pat Vakariniame Baltųjų rūmų sparne vykstantis darbuotojų bruzdėjimas kėlė lūkesčių, kad naujoji administracija pakeis kovos su krize strategiją. D.Trumpas jau pasisamdė teisininką ir „karo kambarį“, kuris padėtų atsieti likusį jo prezidentavimą nuo istorijų su Rusija. Tačiau D.Trumpas ir toliau linkęs pasirinkti neigimo taktiką.
„Mano nuomone, didžioji dalis iš Baltųjų rūmų nutekančios informacijos yra sufabrikuotas melas, sukurtas „#FakeNews media“, – tokį pranešimą D.Trumpas paskelbė sekmadienį anksti ryte, kaltindamas žurnalistus, kad šie falsifikavo teiginius dėl jo kampanijos padėjėjų bendradarbiavimo su Rusija dėl bandymų įsilaužti.
Taip pat D.Trumpas kirto ir žurnalistams, kurie savo istorijose naudojo frazę „neįvardyti šaltiniai“, kaltindamas juos pačius sugalvojant savo šaltinius.
Kol kontroversija dėl Rusijos įsikišimo rinkimuose D.Trumpui išvykus iš JAV pagilėjo, prezidentas išliko neįprastai disciplinuotas – netgi kalbėdamas Briuselyje vykusiame NATO susitikime, kuriame susirūpinę Europos lyderiai abejojo jo įsipareigojimais Aljansui, vertina CNN.
D.Trumpo manija dėl Rusijos tyrimo gilėja
Iš kelionių turo po Aziją ir Europą grįžusio JAV prezidento D.Trumpo telefonas buvo itin įkaitęs – jis intensyviai dirbo kalbėdamasis su draugais ir išorės teisininkais dėl gilėjančių tyrimų apie galimus jo ir padėjėjų ryšius su Rusija, rašo „politico.com“.
Du Baltųjų rūmų tarnautojai informavo, kad D.Trumpas ir kai kurie jo patarėjai, įskaitant Steve'ą Bannoną, yra vis labiau įsitikinę, kad jie yra sąmokslo prieš D.Trumpo prezidentavimą aukos. Kaip įrodymą tam jie naudoja vis didėjantį nutekančios informacijos kiekį iš Vyriausybės – vadinamasis giliosios valstybės (angl. „Deep state“) judėjimas vertinamas kaip rimta grėsmė.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir jo patarėjai pradeda rimčiau vertinti vykstančius tyrimus ir siekia sukurti komandą komunikacijai, kuri būtų atsakinga už klausimus, susijusius su tyrimais, ir drauge teisiškai atstovautų prezidentui. D.Trumpas labiau įsitempęs, nes jis ir jo komanda nežino, kur dar gali pasisukti galimi skandalai ir kas dar gali būti įviliotas į spąstus, rašo „Politico“.
„Kuo daugiau žmonių su juo apie tai kalba, tuo labiau jis tų klausimų būna apsėstas“, – teigia vienas išorės patarėjas, artimas prezidentui. Baltieji rūmai nekomentavo, kaip D.Trumpas leido savo dieną po grįžimo iš 9 dienų kelionės užsienyje.
Savo didžiosios kelionės metu, kaip ją pavadino pats D.Trumpas, jis nuolat kalbėjosi apie Rusiją ir vykstantį tyrimą, informavo vienas Baltųjų rūmų tarnautojas. Po to, kai D.Trumpas grįžo, jis atrodė įsižeidęs dėl neigiamų naujienų apie jį.
Nors D.Trumpas pasitelkia papildomų patarėjų kovoti su tyrimais dėl Rusijos, vyresnieji D.Trumpo tarnautojai tikina, kad prezidento strategija, kaip jis kovos su krize ir kaip imsis besivelkančių tiesioginių darbų – išlieka neaiški.
Vyresnieji patarėjai ir artimi draugai pripažino nežinantys, ką D.Trumpas samdys, kiek saugios yra pagrindinių darbuotojų darbo vietos, kokia yra Baltųjų rūmų darbotvarkė artimiausiomis dienomis.
„Mes leidžiame kitiems diktuoti, kaip mus vertinti“, – teigė vienas Baltųjų rūmų tarnautojas.