Didvyriu ir „Žmogumi-voru“ vadinamas migrantas tapo Prancūzijos piliečiu

Jaunas vyras iš Malio, Paryžiuje išgelbėjęs ant ketvirto aukšto balkono krašto pakibusį keturmetį vaiką ir už tai pelnęs „Žmogaus-voro“ pravardę, tapo Prancūzijos piliečiu, rodo vyriausybės įsakas.
Mamoudou Gassama
Mamoudou Gassama / „Twitter“ nuotr.

Vikriam ir atletiškam 22 metų Mamoudou Gassamai po gegužę atlikto žygdarbio buvo pasiūlyta paspartinta pilietybės suteikimo procedūra ir darbas ugniagesių tarnyboje.

„Šis labai drąsus aktas iliustruoja vertybes, padedančias vienyti mūsų nacionalinę bendruomenę, tokias kaip drąsa, nesavanaudiškumas, altruizmas ir rūpinimasis labiausiai pažeidžiamais (visuomenės) nariais“, – sakoma trečiadienį paskelbtame oficialiame dokumente.

„Twitter“ nuotr./Mamoudou Gassama
„Twitter“ nuotr./Mamoudou Gassama

Buvęs statybininkas M.Gassama, kuris Prancūzijoje buvo nelegaliai, visame pasaulyje išgarsėjo įspūdingu žygiu, kuris buvo nufilmuotas ir socialinėje žiniasklaidoje peržiūrėtas milijonus kartų.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip M.Gassama negalvodamas apie savo paties saugumą plikomis rankomis kariasi aukštyn iš balkono į balkoną, o kitas vyras ketvirtame aukšte, persisvėręs iš gretimo balkono, bando išlaikyti pakibusį vaiką.

Pasiekęs ketvirtą aukštą M.Gassama įlipo į vaiko namų balkoną ir ranka pačiupo mažametį.

Dvi dienos po vaiko išgelbėjimo M.Gassamą asmeniškai pasveikino Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Be to, gelbėtojas savo gimtajame Malyje susitiko su šios Vakarų Afrikos šalies prezidentu Ibrahimu Boubacaru Keita.

M.Gassama į Prancūziją atvyko 2017 metų rugsėjį, pavojingu migrantų keliu Viduržemio jūra, ir susirado darbą statybų sektoriuje, nors neturėjo teisės dirbti.

Už savo drąsą jis buvo pripažintas tarptautiniu mastu, bet aktyvistai kaltino Prancūzijos vyriausybę „veidmainyste“, atkreipdami dėmesį į jos elgesį su kitais migrantais.

Rugpjūčio mėnesį Prancūzijoje įsigaliojo prieštaringai vertinamas prieglobsčio suteikimo ir imigracijos įstatymas, kuriuo siekiama paspartinti prašymų suteikti prieglobstį nagrinėjimo procedūras.

Įstatymas buvo priimtas nepaisant opozicijos kairiajame sparne, kuris smerkė pastangas riboti atvykstančių žmonių skaičių. Tuo tarpu kraštutiniai dešinieji priemonę įvertino kaip nepakankamą.

VIDEO: Paryžiuje mažametį išgelbėjęs emigrantas iš Malio sulaukė šalies prezidento dėmesio

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis