Praėjusį mėnesį šalies parlamentui priėmus „kovos su pedofilija“ įstatymą, V.Orbano kritikai namie ir Briuselyje apkaltino jį pedofiliją siejant su homoseksualumu.
„Daugelis žmonių yra pasipiktinę naujuoju įstatymu ir prieš gėjus nukreipta propaganda, – agentūrai AFP sakė maršo organizatorė Johanna Majercsik. – Jie nori parodyti savo paramą LGBTQ bendruomenei.“
Ji pažymėjo, kad šiųmetis „Pride“ maršas buvo didžiausias per jo 26 metų istoriją.
AFP fotožurnalistas praneša, kad spalvingose eitynėse dalyvavo daugiau nei 10 tūkst. žmonių, kurie žygiavo viena pagrindinių miesto alėjų, o vėliau tiltu perėjo per Dunojų į parką, kuriame renginys ir pasibaigė.
Nors V.Orbanas teigia, kad naujuoju įstatymu siekiama apsaugoti vaikus, LGBTQ lyderiai sako, kad jis stigmatizuoja homoseksualius žmones. Juo esą siekiama mobilizuoti premjero radikalaus kraštutinio dešiniojo sparno rėmėjus prieš kitąmet vyksiančius rinkimus.
„Aš niekada anksčiau nedalyvavau „Pride“ parade, tačiau visuomet palaikiau LGBTQ žmones ir suprantu jų problemas, – sakė 46 metų dviejų vaikų mama Zsofi Varadi, apsivilkusi vaivorykštės spalvų marškinėlius. – Tačiau šiemet tikrai supykau, nes buvo tiek daug propagandos prieš juos. Jie turi pamatyti, kiek žmonių juos palaiko.“
Palei eitynių maršrutą žmonės kai kuriuose balkonuose iškabino vaivorykštės vėliavas. O eitynių dalyviai nešė plakatus, kuriuose šaipytasi iš V.Orbano ir jo valdančiosios partijos „Fidesz“, kurios atstovai parlamente inicijavo įstatymą.
Praėjusį trečiadienį V.Orbanas pranešė, kad šalyje bus rengiamas nacionalinis balsavimas siekiant įvertinti paramos šiam įstatymui mastą šalyje po to, kai Europos Komisija ėmėsi teisinių veiksmų prieš Budapeštą dėl naujojo teisės akto.
Tuo tarpu Budapešte tuo pat metu buvo surengta ir prieš LGBTQ nukreipta akcija, kurioje dalyvavo apie 200 žmonių. Juos nuo eitynių skyrė policijos linija. Akcijos dalyviai laikė plakatus su užrašu „Stop LGBTQ pedofilijai“ ir šaukė homofobiškus įžeidinėjimus.
Nuo birželio 15 dienos, kaip parlamente dominuojanti partija „Fidesz“ inicijavo naująjį įstatymą, vietos žiniasklaidoje buvo pranešta apie kelis homofobiškus išpuolius. Taip pat LGBTQ bendruomenėje auga nerimas dėl saugumo.
„Pride“ eitynėse Budapešte dalyvavo ir kelios dešimtys Vengrijos sostinėje reziduojančių užsienio šalių ambasadorių.