Ji taip pat paskelbė apie pasaulinių reagavimo pajėgų sukūrimą, sujungiant dislokuotą ir aukštos parengties tarnybų personalą ir pasitelkiant „visų sričių pajėgumus“.
Papildomos išlaidos ir naujos pajėgos planuojamos po to, kai kovą buvo paskelbta, kad šalies gynybos biudžetas bus padidintas 5 mlrd. svarų sterlingų (5,82 mlrd. eurų), vykdant daugelį metų trunkančią strateginės užsienio ir gynybos politikos peržiūrą.
Ministerija nurodė, kad Rusijos keliama grėsmė Europos saugumui yra aktualiausias trumpalaikis ir vidutinės trukmės prioritetas, tačiau epochos iššūkiu pavadino Kiniją.
Ministerija teigė, kad naujausiais planais, išsamiai išdėstytais vadinamajame Gynybos vadavietės dokumente, siekiama sukurti „patikimas karines pajėgas, kurios užtikrintų, kad ir dabar, ir ateityje galėtume veikti kaip pasaulinė sunkiasvorė“.
„Privalome prisitaikyti ir modernizuotis, kad galėtume atremti mums kylančias grėsmes, atsižvelgdami į (Rusijos) prezidento (Vladimiro) Putino neišprovokuotos invazijos į Ukrainą pamokas“, – pareiškime teigė darbą baigiantis JK gynybos sekretorius Benas Wallace'as.
„Šis Gynybos vadavietės dokumentas sustiprins mūsų strateginį požiūrį ir užtikrins, kad Jungtinė Karalystė išliktų karinių pajėgumų lyderė ir pirmaujanti NATO valstybė“, – pridūrė jis.
Praėjusį savaitgalį B.Wallace'as paskelbė, kad pasitrauks iš pareigų, kurias eina nuo 2019 metų liepos, per kitą ministro pirmininko Rishi Sunako ministrų kabineto pertvarkymą, kuris turėtų įvykti po kelių savaičių.
Peržiūrint JK gynybą numatoma, kad didesnis vaidmuo teks mokslui ir technologijoms, taip pat bus sudarytas naujas aljansas su pramone, kuri į strategines diskusijas bus įtraukta daug anksčiau.
Taip pat planuojama didinti rezervistų pajėgas ir keisti karių priėmimo tvarką, įskaitant „įtikinamesnio ir konkurencingesnio skatinimo priemonių paketo siūlymą“.
Tuo tarpu ministerija pranešė, kad investuos 400 mln. svarų sterlingų (466 mln. eurų) į karių ir jų šeimų būstų modernizavimą, vadindama šias išlaidas „būtinomis mūsų personalo veiklos efektyvumui“.
Ginkluotųjų pajėgų ministras Jamesas Heappey teigė, kad ministerija pripažįsta, jog Jungtinė Karalystė turi „veikti kitaip, reaguoti į sparčiai besikeičiančias geopolitines, technologines ir ekonomines grėsmes, pasimokyti iš Ukrainos ir skatinti glaudesnę integraciją su mūsų sąjungininkais ir partneriais“.