Didžiosios Britanijos politikas: mažinant „vaiko pinigų“ gavėjų skaičių, pirmiausia reikia stabdyti išmokas lietuvių ir lenkų vaikams, tėvų paliktiems gimtinėje

Didžiosios Britanijos politikai ne juokais susirėmė svarstydami Vyriausybės pasiūlymą nuo 2013 metų nemokėti „vaiko pinigų“ tiems tėvams, kurių pajamos per metus viršija 42, 7 svarų sterlingų (175 tūkst. litų). Opozicija teigia, kad priėmus tokį sprendimą, jie nepritars kitų metų valstybės biudžetui.
Kūdikis, naujagimis, vaikas
Kūdikis, naujagimis, vaikas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Tuo tarpu valdantieji įsitikinę, kad „vaiko pinigai“ turi būti mokami tik nepasiturintiems šalies gyventojams, rašo thisismoney.co.uk.

Vyriausybė tikisi, kad nemokėdama „vaiko pinigų“ per mėnesį uždirbantiems daugiau nei 3558 svarus sterlingus, valstybė sutaupytų apie 2,5 milijardo svarų sterlingų.

Šiuo metu Didžioji Britanija „vaiko pinigus“ moka neatsižvelgdama į gavėjų pajamas. Išmoka už pirmą vaiką per savaitę siekia 20,30 svarų sterlingų, už antrą ir kitus vaikus papildomai mokama dar po 13,40 svarų sterlingų per savaitę.

Parlamente diskutuojant dėl „vaiko pinigų“ konservatorių atstovas Markas Reckless sakė, kad valdžia tokiu būdu labiausiai nuskriaus tradicinėse šeimose gyvenančius piliečius, kurių vienas lieka namuose auginti vaikų, o kitas dirba.

Pasak jo, gali susidaryti nesąžiningų situacijų, kai šeima, kurioje vienas asmuo uždirba 45 tūkst. svarų sterlingų negaus „vaiko pinigų“, o šeima, kurioje abu tėvai uždirba po 40 tūkst. svarų sterlingų, tokią išmoką gaus.

Be to, politikas atkreipė dėmesį, kad pirmiausia Didžiajai Briatanijai reikėtų apriboti galimybes išmokas gauti imigrantams, kurių vaikai kartu su tėvais į Didžiąją Britaniją nepersikraustė.

„Aš nemanau, kad dabar galiu tinkamai atsakyti į klausimus savo rinkėjams, kai jie domisi, ar atimti „vaiko apinigus“ yra sąžininga, kai mes ir toliau mokėsime išmokas tūkstančiams lenkų ir lietuvių vaikų, kurie niekada nė kojos nėra įkėlę į Didžiąją Britaniją“, – pareiškė M.Reckless.

Ne kartą buvo skelbta, kad neretas lietuvis, emigruodamas palikęs savo vaikus Lietuvoje senelių ar valstybės globai, Didžiojoje Britanijoje paprašo „vaiko pinigų“ jo išlaikymui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai