Respektabilus dienraštis „Le Monde“ pranešė, jog susipažino su slaptais D.Strausso-Kahno policijos apklausos protokolais, dar prieš tai, kai jam buvo pateikti kaltinimai dėl sąvadavimo sunkinančiomis aplinkybėmis. Juose apklausiamasis prisipažino naudojęs „netinkamą“ leksiką, kalbėdamas apie moteris.
D.Strauss-Kahno teisininkų komanda suskubo sureaguoti į šį informacijos nutekėjimą – apkaltino „Le Monde“ pasirinktinai cituojant jų ginamojo žodžius iš protokolo ir pagrasino pateikti skundą dėl jų kliento teisių pažeidimo.
D.Strauss-Kahnas prisipažino, kad dalyvavo daugelyje pasilinksminimo vakarėlių įvairiuose miestuose, tačiau tvirtina nežinojęs, kad daugumai juose dalyvavusių moterų buvo mokama, nes, pasak jo, buvo „naivus“.
Tuo tarpu prokurorai įsitikinę, jog D.Straussas-Kahnas žinojo, kad tuos vakarėlius rengė organizuotas sąvadautojų tinklas, o už juos mokėjo kiti svečiai, tam neteisėtai eikvodami bendrovių lėšas.
„Gal norėtum (ar galėtum?) vykti į puikų seksualų naktinį klubą Madride su manimi (ir įranga) liepos 4 dieną?“ – rašė D.Straussas-Kahnas vienoje savo žinučių draugui verslininkui, kuriam taip pat pateikti kaltinimai šioje byloje.
Kitoje žinutėje palydovė vadinama „dovanėle“, dar kitoje – „bagažu“.
Remiantis „Le Monde“, paskutinėje apklausoje D.Straussas-Kahnas prisipažino, kad vartojo, anot jo, „netinkamus ir nederamus“ žodžius, apibūdindamas „moteriškos lyties asmenį“.
Pranešime nurodoma, kad D.Strausso-Kahno gynyba nekeičia taktikos, kurios laikėsi prieš prokurorams pateikiant kaltinimus, ir toliau tvirtina, kad jų klientas neturėjo supratimo, kad vakarėliuose dalyvavusios moterys buvo palydovės, kurioms buvo mokama.
D.Straussas-Kahnas taip pat kartoja, kad nė viena moteris, kuri dalyvavo orgijose, nepatyrė jokio spaudimo ar prievartos, o tam prieštaraujantys kai kurių moterų pareiškimai yra „melagingi“, „klaidingi“ arba buvo „išgauti prievarta“.