Po apklausos, kalbėdamasis su žurnalistais, liberalių pažiūrų buvęs Lenkijos premjeras sakė: „Visas šis reikalas yra išskirtinai politiškai motyvuotas.“
D.Tuskas senas Jaroslavo Kaczynskio, įtakingo valdančiosios dešiniojo sparno partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderio, politinis priešininkas pirmą kartą į uždarą apklausą buvo iškviestas dar kovą, bet tąsyk negalėjo atvykti dėl anksčiau prisiimtų įsipareigojimų Europos Parlamente.
Į apklausą jis buvo iškviestas praėjus kelioms dienoms po to, kai Europos Sąjungos lyderiai, nepaisydami griežto Varšuvos nepritarimo, antrai kadencijai paskyrė jį Europos Vadovų Tarybos pirmininku. Įniršusi Varšuva apkaltino ES sukčiavimu.
D.Tuskas: „Labai kritiškai žiūriu į tai, kas šiuo metu vyksta mūsų šalyje, bet viskas yra žmonių rankose.“
D.Tuskas įspėjo, kad pasinaudos turima teisine neliečiamybe, jei prieis prie išvados, kad šiuo tyrimu „sąmoningai siekiama trukdyti ar apskritai neleisti man vykdyti Europos Vadovų Tarybos pirmininko pareigų“.
„Viliuosi, kad to neprireiks, tačiau jei taip nutiktų, aš nedvejosiu“, – pažymėjo jis.
Trečiadienį minios šalininkų pasitiko D.Tuską Varšuvos traukinių stotyje ir, turėdami galvoje jo perrinkimą Europos Vadovų Tarybos pirmininku, skandavo: „27 prieš 1, Tuskas įveikė Kaczynskį.“
Mojuodami ES vėliavomis ir skanduodami „Esame su Tavimi, Donaldai“, ekspremjero šalininkai iš traukinių stoties palydėjo jį iki prokuratūros.
Tuo tarpu D.Tusko oponentai laikė iškėlę plakatus, kuriuose jis buvo pavaizduotas vilkintis kalinio uniformą.
„Labai kritiškai žiūriu į tai, kas šiuo metu vyksta mūsų šalyje, bet viskas yra žmonių rankose“, – sakė D.Tuskas žurnalistams Varšuvoje.
Minimo tyrimo epicentre yra generolai Januszas Nosekas ir Piotras Pytelis, įtariami viršiję savo įgaliojimus bendradarbiaujant su užsienio valstybės tarnybomis, negavus reikiamo leidimo.
Lenkijos žiniasklaidos žiniomis, tyrėjų taikiklyje yra susitarimas su Rusijos federaline saugumo tarnyba (FST), kuris buvo sudarytas netrukus po 2010 metais netoli Smolensko įvykusios lėktuvo katastrofos, nusinešusios tuomečio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio ir dešimčių kitų aukštų lenkų valstybės pareigūnų gyvybes.
D.Tuskas tuo metu vadovavo Lenkijos vyriausybei.
Remiantis kai kuriais pranešimais, susitarimas buvo sudarytas siekiant bendradarbiauti išvedant lenkų karius iš tuo metu Afganistane NATO vykdytų operacijų.
Tuo tarpu kituose pranešimuose teigiama, kad susitarimas atvėrė kelią FST agentams nevaržomai patekti į Lenkijos karinės kontržvalgybos (SKW) būstinę.
J.Kaczynskis kaltina D.Tuską, kad šiam tenka moralinė atsakomybė už jo brolio dvynio Lecho žūtį lėktuvo katastrofoje Rusijoje.