Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad Th.May ir D.Trumpo susitikimas primins Margaret Thatcher ir Ronaldo Reagano susitikimus, tačiau jų asmenybės visiškai neprimena pirmtakų.
Th.May yra visiška D.Trumpo priešingybė: ji atsargi, rami, mąstanti pragmatiškai, užgrūdinta ilgametės politinės patirties. Ji laikosi politinio elito pozicijos dėl prekybos susitarimų ar saugumo klausimų sprendimo. Tai visiškai nesutampa su D.Trumpo skelbiamu protekcionizmu ir izoliacionizmu.
Ji naudojasi socialiniu tinklu „Twitter“ tam, kad pasveikintų Kalėdų proga arba informuotų apie vykstančias socialines akcijas. Tuo metu D.Trumpas socialiniuose tinkluose pykstasi su oponentais ir abejoja dėl balsavimo JAV skaidrumo.
Th.May pasitiki NATO ir mato Rusiją kaip grėsmę, tuo visiškai skirdamasi nuo skeptiškai aljanso atžvilgiu atsiliepiančio D.Trumpo, flirtuojančio su Vladimiru Putinu.
Šie skirtumai visgi neturėtų dominuoti jų susitikime. Jungtinei Karalystei, kaip niekada, reikalinga JAV parama. Tam puikiai pagelbėtų palankus prekybos susitarimas, kurį būtų galima naudoti derintis su Europos Sąjunga.
D.Trumpui būtina sustiprinti savo, kaip užsienio politikoje reikšmingos ir nusimanančios figūros, įvaizdį.
D.Trumpui būtina sustiprinti savo, kaip užsienio politikoje reikšmingos ir nusimanančios figūros, įvaizdį. Britų ministrės pirmininkės priėmimas Vašingtone, Baltuosiuose rūmuose, tam itin tinkama proga.
Th.May daug tikisi ne tik iš susitikimo su D.Trumpu, bet ir iš apsilankymo respublikonų dominuojamame Kongrese.
„Atrasdami savo pasitikėjimą, atnaujindami savo tautas, mes atnaujiname ir savo ryšius“, – tikino ji.
Jei Th.May ir D.Trumpo susitikimas bus sėkmingas, tai bus signalas Europai, kad britai įgija naują partnerį, kuris padės atlaikyti „Brexit“ naštą.