Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 08 09 /10:22

Drebėjimo nuniokotą Indonezijos Lomboko salą sukrėtė smarkus pakartotinis smūgis

Indonezijos Lomboko salą, praėjusią savaitę nuniokotą smarkaus žemės drebėjimo, ketvirtadienį sukrėtė galingas pakartotinis smūgis, pranešė Jungtinių Valstijų geologijos tarnyba (USGS).
Žemės drebėjimo padariniai Lomboke
Žemės drebėjimo padariniai Lomboke / AFP/„Scanpix“ nuotr.

5,9 balo požeminis smūgis, kurio židinys buvo negiliai, sukrėtė Lomboką ketvirtadienį. Pakartotinio smūgio epicentras buvo šiaurės vakarinėje salos dalyje, nurodė USGS.

„Žemės drebėjimas buvo stipriai juntamas. Nuo sekmadienio regione buvo dar 355 pakartotiniai smūgiai“, – sakė Nacionalinės nepaprastųjų situacijų valdymo agentūros atstovas spaudai Sutopo Purwo Nugroho.

Kaip pasakojo naujienų agentūros AFP reporteris, evakuotieji, prieglobstį gavę šiauriniame Lomboko Tanjungo rajone, išbėgo į kelią verkdami ir šaukdami.

Gatvėse pastatyti motociklai po smūgio buvo išsibarstę kur pakliuvo, kai kurių netoliese esančių pastatų sienos sugriuvo.

Moteris, dėvėjusi motociklininko šalmą, stovėjo ir verkė su dviem dukterimis ant rankų.

„Buvome įstrigę automobilių spūstyje, kol vežėme paramą. Ir netikėtai pasirodė, kad į mūsų automobilį buvo trenktasi iš užpakalio, smūgis buvo toks stiprus, – AFP sakė liudininkas Sri Laksmi. – Žmonės gatvėse pradėjo panikuoti, išlipo iš automobilių, bėgo skirtingomis kryptimis vidury kelio.“

Sekmadienį šiaurinę ir vakarinę Lomboko dalis supurtė 6,9 balo žemės drebėjimas, kurio židinys taip pat buvo negiliai.

Provincijos paieškų ir gelbėjimo agentūros, dirbančios Lomboko saloje, viršininkas Nyomanas Sidekary naujienų agentūrai AP ketvirtadienį sakė, kad sekmadienio drebėjimo aukų skaičius išaugo iki 227. Anksčiau buvo skelbiama apie 164 žuvusiuosius.

VIDEO: Indoneziją supurtęs smarkus žemės drebėjimas nusinešė 91 gyvybę

Indonezijos valdžios institucijos sakė, jog tikimasi, kad dar daugiau išgyvenusiųjų bus aptikta tarp nuolaužų atokesnėse salos vietose, kurių pagalba dar nepasiekė.

„Žemės drebėjimas neturi jokio potencialo sukelti cunamį“, – ketvirtadienį po pakartotinio smūgio teigė Hary Tirto Djatmiko, Indonezijos meteorologijos, klimatologijos ir geofizikos agentūros (BMKG) atstovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?