Du karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų „ruoniai“ Libijoje JAV ambasados atakos metu žuvo bandydami išgelbėti savo tautiečius

Du karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų kariai (SEAL) buvo tarp keturių amerikiečių, kurie žuvo praėjusią savaitę Amerikos konsulate Bengazio mieste Libijoje. „Ruoniai“ (angl. „seals“) žuvo skubėdami į pagalbą savo kolegoms, teigia su incidento aplinkybėmis išsamiai susipažinę šaltiniai.
SEAL dalinio kariai (2004 metų nuotrauka)
SEAL dalinio kariai (2004 metų nuotrauka) / Wikimedia.org nuotr.

Glenas Doherty ir Tyrone Woodsas rugsėjo 11 dieną buvo išvykę į miestą. Bet gavo pranešimą, kad pagrindiniame konsulato pastate, kuriame yra diplomatų, kilo gaisras, rašoma CNN puslapyje.

JAV ambasados puolimas Bengzyje buvo surengtas dėl JAV filmo, kuris, kaip teigiama, galėjo įžeisti pranašą Mahometą: pastatas padegtas ir apšaudytas granatsvaidžiais.

PLAČIAU apie žuvusį buvusį SEAL būrio narį Gleną Dohertį.

Diplomatus saugojo tik devyni kariai

Diplomatus saugojo tik devyni ginkluoti žmonės, tad Glenas Doherty ir Tyrone Woodsas, priblokšti žinios apie įtemptą padėtį, suskubo grįžti. Jie kartu su kitais ginkluotos apsaugos darbuotojais paliko saugią zoną ir važiavo chaoso epicentro link, pakeliui rinkdami atakuotus konsulato darbuotojus.

JAV ambasados puolimas Bengzyje buvo surengtas dėl JAV filmo, kuris, kaip teigiama, galėjo įžeisti pranašą Mahometą.

Sunkioji (ir liūdnoji) užduoties dalis buvo iš konsulato parsivežti kompiuterių eksperto Seano Smitho kūną, kuris mirė uždusęs gaisro dūmuose. Šaltiniai teigia, kad padegimui buvo naudotas dyzelinis kuras, o tirštus juodus dūmus buvo gamino specialus greitintuvas, per sumaištį padėtas ant žemės.

Amerikos ambasadorius Chrisas Stevensas atakos metu dingo, jo nebuvo tarp evakuotųjų. Vėliau patvirtinta, kad jis žuvo. JAV Valstybės departamentas neatskleidžia ambasadoriaus C.Stevenso mirties detalių, nors daugelyje žiniasklaidos pranešimų teigiama, kad ambasadorius vietinių buvo nuvežtas iš konsulato į Bengazio medicinos centrą.

Granatsvaidžių ataka

Neramumai kilo atokiau nuo apsaugos komandos, kurios nariai buvo ir T.Woodsas bei G.Doherty. Ataka prasidėjo priestate − ten ji buvo intensyvesnė nei kita ataka pagrindiniame konsulato pastate. Kariuomenės pareigūnai Benghazio mieste CNN pasakojo, kad užpuolikai naudojo reaktyvines granatas, o pastate buvo padegti kalkių ir cementro skiediniai.

„Antrosios atakos metu du jūrų pajėgų kariai buvo nužudyti ir kiti du sužeisti“,− praėjusią savaitę daugiau užpuolimo detalių atskleidė aukšto rango administracijos pareigūnas. Vėliau buvo patvirtinta, kad žuvę kariai buvo G.Doherty ir T.Woodsas.

Praėjusią savaitę vyriškiai buvo pagerbti palaikų perdavimo ceremonijoje, kurioje lankėsi JAV Valstybės sekretorė Hillary Clinton ir prezidentas Barackas Obama.

„Keturi amerikiečiai, keturi patriotai, kurie mylėjo savo šalį, pasirinko tarnauti jai ir tarnauti jai gerai. Jie vykdė misiją ir tikėjo ja, jie žinojo apie pavojų ir priėmė jį. Jie ne tiesiog perėmė Amerikos idealą, jie gyveno juo, įkūnijo jį: drąsa, viltimi ir  idealizmu“,− kalbėjo B.Obama.

VIDEO: Obama, Clinton honor Tyrone Woods, Americans killed in Libya

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai