Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

E.Macronas aplankė vaikus, sužeistus per išpuolį Prancūzijos Alpėse

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį ligoninėje aplankė keturis ikimokyklinio amžiaus vaikus, sunkiai sužeistus per Prancūziją sukrėtusį pabėgėlio iš Sirijos išpuolį peiliu.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas aplankė sužeistus vaikus
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas aplankė sužeistus vaikus / „AFP“/„Scanpix“

Nors prokurorai tvirtino neįžvelgiantys jokio teroristinio motyvo, išpuolis padidino įtampą Prancūzijoje dėl imigracijos: kraštutiniai dešinieji atkreipė dėmesį į įtariamojo kilmę, bet vyriausybė ragina laikytis vienybės.

E.Macronas su žmona Brigitte atvyko į Grenoblį šalies pietryčiuose, kur gydomi vaikai, ir taip pat aplankys tuos, kurie prisidėjo prie pagalbos ir paramos jiems, pranešė prezidentūra.

„Kaip suprantu, vis dar yra du vaikai, kurių būklė kritinė“, – radijui „Franceinfo“ sakė vyriausybės atstovas Olivier Veranas. Jis patvirtino, kad sužeistiems vaikams buvo atliktos chirurginės operacijos.

„Šoko būsena“

Vaizdo įraše, kurį padarė praeivis ir kurį matė naujienų agentūra AFP, matyti, kaip juodai vilkintis vyras, mojuodamas maždaug 10 cm ilgio peiliu, šūkavo „Jėzaus Kristaus vardu“.

„Akivaizdaus teroristinio motyvo nėra“, – žurnalistams sakė vietos prokurorė Line Bonnet-Mathis.

Ji sakė, kad pradėtas tyrimas dėl pasikėsinimo nužudyti ir kad įtariamasis Abdalmasihas H. nebuvo apsvaigęs nuo narkotikų ar alkoholio.

Vyras naktį praleido areštinėje, o penktadienį jam turėtų būti atlikta psichiatrinė ekspertizė.

Prancūzijos ministrė pirmininkė Elisabeth Borne sakė, kad jis nebuvo žinomas jokiai žvalgybos tarnybai, nėra jokių įrašų dėl jo psichikos problemų.

Neseniai išsiskyręs su Švedijos piliete, kiek vyresnis nei 30 metų įtariamasis anksčiau 10 metų gyveno Švedijoje, kur balandį jam buvo suteiktas pabėgėlio statusas, naujienų agentūrai AFP sakė saugumo šaltiniai ir jo buvusi žmona.

„Jis man paskambino maždaug prieš keturis mėnesius. Jis gyveno bažnyčioje“, – sakė jo buvusi žmona, sutikusi kalbėti su su anonimiškumo sąlyga. Moteris pridūrė, kad jis išvyko iš Švedijos, nes negalėjo gauti Švedijos pilietybės.

Užpuoliko motina, jau 10 metų gyvenanti Jungtinėse Valstijose, sakė, kad ją ištiko šokas.

Nerimą keliantis sutapimas

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Geraldas Darmanin transliuotojui TF1 sakė, kad „dėl gerai nepaaištų priežasčių jis taip pat prašė prieglobsčio Šveicarijoje, Italijoje ir Prancūzijoje“.

Praėjusį sekmadienį Prancūzijoje pateiktas prašymas buvo atmestas, nes jis jau turėjo pabėgėlio statusą Švedijoje, sakė pareigūnai.

Šios paraiškos atmetimą ir išpuolį peiliu G.Darmaninas pavadino nerimą keliančiu sutapimu.

Liudininkai teigė, kad peiliu ginkluotas įtariamasis įvykio vietoje blaškėsi ir turbūt puldinėjo atsitiktinius žmones. Policija jį pašovė netoli Ansi ežero kranto.

„Jis norėjo visus užpulti. Aš atsitraukiau, o jis puolė prie seno vyro ir moters ir peiliu subadė senolį“, – vietiniam laikraščiui „Dauphine Libere“ pasakojo parke bėgiojęs buvęs profesionalus futbolininkas Anthony Le Tallecas.

Per pastarąjį dešimtmetį Prancūzijoje buvo įvykdyta nemažai išpuolių ir daugumą jų surengė islamo ekstremistai.

2020 metais netoli mokyklos Paryžiaus priemiestyje čečėnų kilmės islamo ekstremistas nukirto galvą mokytojui. Šis incidentas sukėlė šoką ir sielvartą, taip pat nacionalines diskusijas apie radikalaus islamo įtaką skurdžiose vietovėse.

„Dabar ne laikas“

Ketvirtadienio išpuolis vėl atkreipė dėmesį į Prancūzijos imigracijos ir prieglobsčio politiką.

„Tyrimas nustatys, kas atsitiko, bet atrodo, kad kaltininko charakteristika yra panaši į dažnai matomas per tokius išpuolius“, – žurnalistams parlamente sakė dešiniųjų respublikonų vadovas Ericas Ciotti.

Tuo tarpu Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų „Nacionalinio sambūrio“ (RN) lyderė Marine Le Pen Prancūzijos radijui sakė, kad Prancūzija turėtų susigrąžinti suverenitetą imigracijos klausimais, o Prancūzijos konstitucija šiais klausimais turėtų būti viršesnė už Europos Sąjungos teisę.

Tačiau vyriausybės atstovas O.Veranas teigė, kad tokios diskusijos yra per ankstyvos.

„Reikės pateikti atsakymus. Tačiau nesuprantu, kodėl būtent šiuo metu, kai esame apimti emocijų, kai vaikai guli ant operacinio stalo, reikėtų pradėti šį nesveiką aiškinimosi ir teisinimosi žaidimą“, – sakė jis.

„Dabar ne laikas“, – pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos