Tai jis sakė po to, kai sukėlė sąmyšį savo pareiškimu, kad negalima atmesti Vakarų karių nusiuntimo į Ukrainą galimybės.
E.Macronas pirmadienį pareiškė, kad turi būti padaryta viskas, kas būtina, siekiant užtikrinti Rusijos pralaimėjimą kare prieš Ukrainą, ir tuo sukėlė nerimą kelioms Europos sąjungininkėms, įskaitant Vokietiją.
„Tai pakankamai rimti klausimai; kiekvienas mano žodis šiuo klausimu yra pasvertas, apgalvotas ir įvertintas“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė E.Macronas.
Išsamiau pakomentuoti E.Macronas atsisakė.
Po Europos lyderių konferencijos Prancūzijos prezidentas pirmadienį kalbėjo, kad nors nėra bendro sutarimo dėl Vakarų šalių sausumos kariuomenės siuntimo į Ukrainą, niekas neturėtų būti atmesta.
Dauguma E.Macrono sąjungininkių Europoje pareiškė, kad nesiųs savo karių į Ukrainą, o Prancūzijos pareigūnai taip pat tvirtino, kad pajėgos galėtų būti siunčiamos ne kovoti su Rusijos pajėgomis, o paremti tokias operacijas kaip išminavimas.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį sakydamas savo metinį pranešimą pareiškė, kad „mes taip pat turime ginklų, galinčių smogti taikiniams jų teritorijoje“, ir perspėjo dėl realaus branduolinio karo pavojaus. Šie V. Putino komentarai atrodė kaip atsakas į E.Macrono atsisakymą atmesti galimybę nusiųsti karių į Ukrainą.