„Remdamiesi demokratiniais principais ir teisine valstybe, regione, susiduriančiame su naujuoju imperializmu, norime pasiūlyti trečiąjį kelią, kuriuo neketiname gąsdinti savo partnerių ar vesti juos prie netvarios schemos“, – E. Macronas sakė Bangladešo ministrei pirmininkei Sheikh Hasinai (Šeich Hasinai).
Dėl įtakos regione varžosi Jungtinės Valstijos ir Kinija, o E. Macronas pabrėžė, kad Prancūzija siūlo alternatyvą.
„Bangladešas palaipsniui atgauna savo vietą pasaulio arenoje“, – sekmadienį atvykęs į sostinę Daką sakė jis. Vizitas vyksta po to, kai kaimyninėje Indijoje baigėsi Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimas.
Prancūzijos lyderis gyrė tai, ką pavadino didžiule daugiau kaip 170 mln. žmonių turinčio Bangladešo, kurio ekonomika sparčiai auga ir kuris yra aštuntas pagal gyventojų skaičių pasaulyje, sėkme.
E. Macronas ir Sh. Hasina pirmadienį aptarė šalies oro linijų bendrovės „Biman“ įsipareigojimą iš Europos lėktuvų gamintojo „Airbus“ įsigyti 10 orlaivių A350, kurių vertė gali siekti 3,2 mlrd. dolerių (2,98 mlrd. eurų).
Anksčiau „Biman“ lėktuvus visada pirkdavo iš JAV gamintojo „Boeing“, o potencialus naujasis sandoris, pasak E. Macrono, yra svarbus dalykas.
Pirmadienį jis su Sh. Hasina surengė derybas ir aplankė jos tėvo, pirmojo Bangladešo prezidento šeicho Mujiburo Rahmano (Mudžiburo Rahmano), atminimo paminklą.
„Abu tikimės, kad šis naujas strateginis Bangladešo ir Prancūzijos žingsnis bus veiksmingas kuriant regioninį ir pasaulinį stabilumą bei taiką“, – pirmadienį sakė Sh. Hasina.
Kelios Vakarų šalių vyriausybės yra išreiškusios susirūpinimą dėl politinio klimato Bangladeše prieš visuotinius rinkimus, kurie turi įvykti iki sausio pabaigos. Valdančioji šios šalies partija dominuoja įstatymų leidžiamojoje valdžioje.
Naujausioji E. Macrono kelionė pratęsia jo tolimų skrydžių sąrašą – liepą jis vyko į Prancūzijos užjūrio teritoriją Naująją Kaledoniją, Vanuatu ir Papua Naująją Gvinėją, taip pat sustojo Šri Lankoje, kur išdėstė savo Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategiją. Anot jo, ja Paryžius siekia vėl įsitraukti į šio regiono politinį gyvenimą.
E. Macronas sekmadienį Naujajame Delyje vykusio G-20 susitikimo kuluaruose susitiko su Indijos premjeru Narendra Modi (Narendra Modžiu), kurį jis liepą priėmė Paryžiuje.
Eliziejaus rūmų teigimu, E. Macronas per pastarąjį pusmetį dėl Pietų Azijos nuveikė daugiau nei dėl regiono buvo nuveikta per dešimtmetį.