„Jei nieko nedarysime, iki 2060 metų plastiko atliekų kiekis patrigubės“, – sakė jis 175 šalių atstovams, susirinkusiems į Jungtinių Tautų kultūros agentūros UNESCO pagrindinę būstinę Paryžiuje.
„Plastiko tarša yra uždelsto veikimo bomba ir tuo pat metu ji jau dabar yra didelė blogybė“, – teigė E.Macronas savo vaizdo kreipimesi.
„Turime galutinai nutraukti globalizuotą ir netvarų modelį, pagal kurį Kinija ir kitos Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalys gamina plastiką, kuris atliekų pavidalu eksportuojamas į besivystančias šalis, kur atliekų tvarkymo sistemos yra kur kas prasčiau įrengtos“, – nurodė prezidentas.
„Pirmiausia reikia sumažinti naujo plastiko gamybą ir kuo greičiau uždrausti labiausiai aplinką teršiančius ir sveikatai pavojingiausius gaminius, pavyzdžiui, vienkartinio naudojimo plastiką“, – sakė E.Macronas.
Jis paragino užtikrinti, kad būtų galima perdirbti 100 proc. plastiko, lyginant su šiuo metu perdirbamais 15 procentų. Jis taip pat palaikė maždaug 50 šalių iniciatyvą iki 2040-ųjų sustabdyti taršą plastiku.
E.Macronas pridūrė, kad iki 2025-aisiais planuojamos JT konferencijos vandenynų klausimais, įvyksiančios Prancūzijos Viduržemio jūros regione esančioje Nicoje, būtina susitarti dėl teisiškai įpareigojančio teksto, siekiant sustabdyti taršą plastiku. Šį tikslą siekiama įgyvendinti iki kitų metų pabaigos.
Per pastaruosius 20 metų metinė plastiko gamyba išaugo daugiau nei dvigubai – iki 460 mln. tonų, o didžioji jo dalis yra vienkartinio naudojimo.