Jam priklausančiame socialiniame tinkle „X“ milijardierius trumpa įžeidžiamo pobūdžio fraze atsakė į vieno vartotojo įrašą temoje, kurioje buvo aptariama Vokietijos federalinės vyriausybės narių reakcija į E.Musko rekomendacijas dėl būsimų pirmalaikių Bundestago rinkimų.
„Kancleris Oafas (verčiama kaip oaf – kvailys) Schitzas (verčiama kaip schiz – beprotis), ar kaip ten jo pavardė, pralaimi“, – rašė E.Muskas.
Tai – ne pirmas jo įžeidimas, nukreiptas į Vokietijos kanclerį.
Lapkričio 8 d. E.Muskas socialiniame tinkle „X“ po Vokietijos valdančiosios koalicijos, kuriai vadovavo O.Scholzas, žlugimo pavadino pastarąjį „kvailiu“.
Gruodžio 11 d. interviu vokiečių ARD televizijai O.Scholzas pareiškė, kad E.Musko išsišokimas „daro jam garbę“.
„Aš nekomentuoju technologinių milijardierių. Jis nėra valstybės vadovas, net jei kartais atrodo, kad technologiniai koncernai turi didesnę įtaką nei kitos valstybės“, – kalbėjo Vokietijos kancleris.
Po kelių dienų komentuodamas E.Musko pasisakymus O.Scholzas pažymėjo, kad „mes turime žodžio laisvę, kuri taip pat taikoma ir multimilijoneriams. Tačiau žodžio laisvė taip pat reiškia, kad gali būti sakomi dalykai, kurie nėra teisingi ir neskamba kaip geri politiniai patarimai“.
Gruodžio 29 d. E.Muskas vokiečių leidiniui „Welt“ pasisakė už kraštutinių dešiniųjų ir prorusišką partiją „Alternatyva Vokietijai“ (AfD), pavadindamas ją „paskutine vilties kibirkštimi“ šaliai.
Atsakydama į tai, gruodžio 30 d. Vokietijos vyriausybės atstovė spaudai Christiane Hoffmann apkaltino E.Muską bandymu daryti įtaką artėjantiems Bundestago rinkimams ir palygino jį su Rusijos diktatoriumi Vladimiru Putinu.
„Saviraiškos laisvė apima ir didžiausias nesąmones“, – pažymėjo ji ir pabrėžė, kad „iš tiesų yra taip, kad Elonas Muskas savo pareiškimu bando daryti įtaką federaliniams rinkimams“.
Šiame kontekste Ch.Hoffmann taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad AfD yra stebima Vokietijos vidaus žvalgybos tarnybos dėl įtarimų, kad ji yra dešiniojo sparno ekstremistė, ir kad kai kuriose atskirose Vokietijos žemėse ji jau buvo pripažinta esanti tokia.
Naujametiniame kreipimesi į Vokietijos gyventojus, su kuriuo susipažino britų leidinys „The Guardian“, Vokietijos kancleris ragina šalies rinkėjus neleisti, kad „socialinės žiniasklaidos savininkai“ darytų įtaką pirmalaikiams Bundestago rinkimams.
“(Vokietijos ateitį – red.) spręs ne socialinės žiniasklaidos kanalų savininkai“, – pabrėžė O.Scholzas.
Pasak jo, Vokietijos visuomenės likimas „priklausys nuo didžiosios daugumos protingų ir padorių žmonių“.
„Juk Naujųjų metų išvakarėse įprasta išsakyti linkėjimus. Mano palinkėjimas – kad neleistume mūsų susipriešinti vienų su kitais“, – sakė jis.