Egiptas antrą dieną balsuoja prezidento rinkimuose 

Egipte antradienį rinkėjai antrą dieną balsuoja prezidento rinkimuose – juose triuškinama pergalė prognozuojama perrinkimo siekiančiam Abdel Fattahui al Sisi, besivaržančiam su mažai žinomu kandidatu, daugelio laikomu dabartinio valstybės vadovo marionete.  
Egiptiečiai balsuoja rinkimuose
Egiptiečiai balsuoja rinkimuose / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Balsavimo apylinkės darbą pradėjo 7 val. Grinvičo (10 val. Lietuvos) laiku. Vienoje iš balsavimo apylinkių sostinėje Kaire apsilankęs naujienų agentūros AFP žurnalistas pranešė ten matęs vos kelis rinkėjus.

Kovo 26, 27 ir 28 dienomis vyksiančiuose Egipto – daugiausiai gyventojų turinčios arabų valstybės – prezidento rinkimuose savo balsą atiduoti galės iš viso apie 60 mln. žmonių.

A.F.al Sisi pergalė praktiškai garantuota, todėl valdžia visą dėmesį skyrė pastangoms užsitikrinti kiek įmanoma didesnį rinkėjų aktyvumą, kad būtų užtikrintas didesnis balsavimo legitimumas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Abdelio Fattaho al Sisi rinkiminiai plakatai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Abdelio Fattaho al Sisi rinkiminiai plakatai

Dėl prezidento posto su A.F.al Sisi varžosi Moussa Mostafa Moussa, kandidatu užsiregistravęs prieš pat kandidatų dalyvauti valstybės vadovo rinkimuose registracijos pabaigą.

M.M.Moussa neigia esantis A.F.al Sisi „marionetė“, nors iki savo kandidatūros iškėlimo vadovavo jo perrinkimo kampanijai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Moussa Mostafa Moussa
AFP/„Scanpix“ nuotr./Moussa Mostafa Moussa

Kitiems galimiems dabartinio valstybės vadovo oponentams buvo užkirstas kelias kandidatuoti.

Buvęs armijos vadas A.F.al Sisi prezidentu buvo išrinktas 2014-aisiais, praėjus metams po to, kai nušalino savo pirmtaką, islamiškų jėgų remtą prezidentą Mohamedą Mursi. Pastarasis buvo nuverstas po didžiulių protestų, kuriuose buvo reikalaujama jo atsistatydinimo.

Rinkimų kampanijos metu A.F.al Sisi ne kartą ragino žmones eiti balsuoti.

2014 metais per dvi dienas savo balsus prezidento rinkimuose atidavė apie 37 proc. rinkėjų, todėl valdžia nusprendė balsavimą pratęsti dar vieną dieną. Galutinis rinkėjų aktyvumas sudarė 47,5 procento. Prognozuojama, kad šįkart jis gali nesiekti nė 37 procentų.

Nors A.F.al Sisi tebėra labai populiarus, ekonominė krizė ir smarkiai jaučiami kainų šuoliai, taip pat faktas, kad dabartinis režimas yra ne mažiau autoritarinis nei buvo tris dešimtmečius trukęs Hosni Mubarako valdymas, šiek tiek sumažino visuomenės paramą jam.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų