Vis daugiau egiptiečių nusivylę, kad mažai kas pasikeitė per penkis mėnesius po 18 parų sukilimo, vasario 11-ąją nuvertusio buvusį prezidentą. Taip pat nerimaujama, kas bus toliau. Kai kurie reikalauja, kad kariškiai paankstintų parlamento rinkimus, kurie numatyti rugsėjį.
Maištai ir protestai kyla dėl to, kad daugelis mato, jog nuvertus H.Mubaraką valdžią perėmę kariškiai nenoriai imasi persekioti policijos ir buvusio režimo pareigūnus, susijusius su beveik 900 protestavusiųjų žūtimi per sukilimą.
Daugelio nuomone, nors H.Mubarakas ir labiausiai nekęstos režimo asmenybės jau nebe valdžioje, jo režimo šulai išliko savo vietose – tai ir tokios pagrindinės institucijos kaip teismai, policija, valstybinė tarnyba.
„Reikalai krypsta bloga linkme, – sakė Lilian Wagdy, viena iš dešimties tūkstančių protestuojančiųjų sostinės centrinėje Tahriro aikštėje, kuri buvo sukilimo prieš H.Mubaraką epicentras.
Pasak jos, kariškiai teismuose svarsto civilių bylas, o saugumo pareigūnų bylos atidedamos, arba įtariamieji paleidžiami į laisvę.
Prie Tahriro aikštės, prisimenant 18 dienų sukilimą, įrengti civiliai kontrolės postai, kad visokie žudikai neįsimaišytų tarp demonstrantų ir nekeltų neramumų, nes aikštėje nėra nei policininkų, nei kariškių.
Vėjyje plevėsuoja didžiuliai plakatai, ant vieno jų balto užrašyta: „Atpildo kankinių žudikams“, skrajutėse reikalaujama : „Tikro valymo. Tikros vyriausybės. Tikrų teismo procesų“.