Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2015 10 18 /12:26

Egiptiečiai pradėjo balsuoti parlamento rinkimuose

Egipte sekmadienį pradėjo darbą rinkimų apylinkės – egiptiečiai renka naują parlamentą, kuris sustiprins prezidento Abdel Fattaho al Sisi pozicijas, šiam sutriuškinus visą opoziciją po savo pirmtako, islamiškų jėgų prezidento nušalinimo 2013 metais.
Egiptas
Egiptas / Mindaugo Sliesoraičio nuotr.

Ilgai vėlavę rinkimai į 596 narių parlamentą vyksta nedalyvaujant jokiai opozicijai; jie vyks dviem etapais ir baigsis gruodžio 2 dieną. Užsienyje gyvenantys egiptiečiai savo balsus pirmajame rate atiduoda nuo šeštadienio.

Tačiau nedalyvaujant opozicinėms partijoms, tarp jų – dabar jau uždraustai Musulmonų brolijai, rinkimai nekelia to entuziazmo, koks buvo per pirmuosius demokratinius Egipto rinkimus 2011 metais.

Ekspertai sako, kad tik rinkėjų aktyvumas rodys, koks populiarus yra A.F.al Sisi, kuris nuo to laiko, kai pernai buvo išrinktas prezidentu, turi kone kultinį statusą.

Dauguma iš 5 tūkst. su viršum kandidatų tvirtai remia A.F.al Sisi, kurio šalininkai ir turėtų dominuoti naujajame parlamente.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Abdel Fattahas al Sisi prisaikdintas Egipto prezidentu.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Abdel Fattahas al Sisi prisaikdintas Egipto prezidentu.

„Šis parlamentas bus prezidento parlamentas, – sakė Kairo universiteto politologijos profesorius Hazemas Hosny. – Tai tikrai (toks) parlamentas, ... kad viskas būtų išlaikyta taip, kaip yra, kad būtų pateiktas demokratijos vaizdas“.

Daug egiptiečių, pavargusių nuo politinės suirutės, kilusios 2011-aisiais nušalinus lyderį veteraną Hosni Mubaraką, remia A.F.al Sisi, kuris žadėjo atgaivinti stringančią ekonomiką ir atkurti stabilumą, valdžiai taikant net ir mirtinas priemones prieš jo pirmtako Mohamedo Mursi šalininkus.

M.Mursi, pirmąjį laisvai išrinktą Egipto civilinį lyderį, tuometinis armijos vadas A.F.al Sisi nušalino 2013 metų liepos 3 dieną, po masinių protestų prieš metus trukusį ir nesantaiką kėlusį jo valdymą.

A.F.al Sisi prižiūrimos vėlesnės priemonės prieš M.Mursi Musulmonų brolijos judėjimą reiškė šimtų žmonių mirtį ir tūkstančių įkalinimą.

A.F.al Sisi prižiūrimos vėlesnės priemonės prieš M.Mursi Musulmonų brolijos judėjimą reiškė šimtų žmonių mirtį ir tūkstančių įkalinimą.

Dar šimtai, tarp jų – M.Mursi, po paspartintų procesų, kuriuos Jungtinės Tautos pasmerkė kaip „neturinčius precedento pastarųjų metų istorijoje“, buvo nuteisti mirti.

Tuo tarpu A.F.al Sisi 2014 metais laimėjo prezidento rinkimus.

Nuo to laiko, kai valdžia pradėjo taikyti griežtas priemones islamiškų jėgų atžvilgiu, per džihadistų išpuolius žuvo dešimtys policininkų ir karių, o Šiaurės Sinajuje vyksta kruvinas sukilimas, kuriam vadovauja grupuotės „Islamo valstybė“ padalinys Egipte.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos