Koptai, kurie sudaro maždaug 10 proc. iš 86 mln. Egipto gyventojų ir yra didžiausia krikščionių bendruomenė Artimuosiuose Rytuose, seniai skundėsi oficialia diskriminacija ir baiminosi radikalių islamistų atakų.
Rugpjūtį Kaire saugumo pajėgoms išvaikius dvi protestavusių M.Mursi šalininkų stovyklas ir po to kilus riaušėms, nusinešusioms šimtus gyvybių, islamistų minios puolė koptus, padeginėjo jų namus, parduotuves, bažnyčias.
„Nesigailiu, kad parėmiau kariškius prieš Mursi, kad ir kokią kainą turiu mokėti“, – sakė 37 metų Ibrahimas George‘as, kurio keturi šeimos nariai buvo nušauti prie Švč.Mergelės bažnyčios
Tačiau šią savaitę interviu davę koptai nesigaili dėl sprendimo paremti masinius protestus, kurių dalyviai reikalavo nušalinti M.Mursi, nes daugelis baiminosi, kad jis bandė paversti Egiptą islamo valstybe.
„Nesigailiu, kad parėmiau kariškius prieš Mursi, kad ir kokią kainą turiu mokėti“, – AFP sakė 37 metų Ibrahimas George‘as savo ankštame bute Kairo pakraštyje.
Keturi jo šeimos nariai, tarp jų – motina, spalio 20 dieną buvo nušauti prie Švč.Mergelės bažnyčios Kairo darbininkų klasės rajone Varake, kai išėjo iš vestuvių pokylio.
Tarp aukų yra ir dvi mažos jo pusbrolių dukterys.
„Sulaukiau skambučio, kad bažnyčia buvo užpulta. Iš pradžių pamaniau, kad kažkas juokauja“, – susijaudinęs pasakojo I. George‘as.
„Kai ten nuskubėjau, pamačiau žudynes ir savo motiną, uždengtą antklode, kuri buvo permirkusi krauju. Buvau priblokštas“, – sakė jis.
Nepaisant tos tragedijos, Varako bažnyčioje antradienį tvyrojo džiaugsmas. Berniukai ir mergaitės spalvingais drabužiais, užsidėję raudonas Kalėdų senelio kepures, linksmai lakstė po bažnyčios teritoriją, o savanoriai dalijo saldainius ir pyragaičius Naujuosius metus švenčiantiems tikintiesiems.
Šventišką nuotaiką kūrė ir gražiai papuošta eglė, šventoriuje buvo iškabintos kelios Egipto vėliavos.