Tas pats teismas taip pat panaikino 492 iš 529 mirties nuosprendžių, paskelbtų kovo mėnesį, pakeisdamas daugumą jų kalėjimu iki gyvos galvos.
Teisėjo Saido Youssefo Sabry pirmininkaujamas teismas sukėlė tarptautinį pasipiktinimą pradiniais praėjusio mėnesio nuosprendžiais, kurie buvo paskelbti vykdant plataus masto priemones prieš nušalinto islamiškų jėgų prezidento Mohamedo Mursi šalininkus.
Pagal Egipto įstatymus, mirties bausmės yra perduodamos svarstyti pagrindiniam islamo teisės jurisprudentui, kuris pateikia patariamąją nuomonę, ir tik tada tos bausmės ratifikuojamos. Teismas gali nuspręsti pakeisti mirties bausmes kitomis bausmėmis, kurias vėliau galima apskųsti apeliaciniame teisme.
Iš 683 pirmadienį nuteistų asmenų sulaikyti yra tik maždaug 50. Teisėjas verdiktą patvirtins birželio 21 dieną. Kiti nuteistieji turi teisę būti teisiami iš naujo, jei pasiduos.
Iš 683 pirmadienį nuteistų asmenų sulaikyti yra tik maždaug 50. Teisėjas verdiktą patvirtins birželio 21 dieną. Kiti nuteistieji turi teisę būti teisiami iš naujo, jei pasiduos.
Tai pirmas verdiktas M.Badie, kuris yra M.Mursi Musulmonų brolijos dvasinis lyderis. Jo, M.Mursi ir kitų Brolijos lyderių atžvilgiu vyksta keli teismo procesai dėl įvairių kaltinimų.
Kai kurios giminaitės, laukusios prie teismo salės pietinėje Minjos provincijoje, išgirdusios naujienas apie verdiktą nualpo. Kitos šaukė: „Kur teisingumas?“
Kelios jų sakė, kad jų šeimų nariai buvo neteisingai nuteisti ar patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
„Mano sūnus net nesimeldžia, jis net nežino, kur yra mečetė“, – sakė viena moteris, kurios sūnus yra tarp 529 kovo mėnesį mirti nuteistų žmonių.
Tarp pirmadienį nuteistų asmenų yra tokių, kurie kaltinami dalyvavus nužudant ar bandant nužudyti policininkus Minjos provincijoje rugpjūčio 14-ąją – dieną, kai dėl policijos veiksmų per susirėmimus Kaire žuvo šimtai M.Mursi šalininkų.
Gynyba paskutinį posėdį boikotavo ir po masinės mirties bausmės, kurią Jungtinės Tautos (JT) pasmerkė kaip tarptautinių žmogaus teisių pažeidimą, vadino jį „absurdišku“.
Advokatas Khaledas Elkomy tvirtina, kad 60 proc. iš tų 529 atsakovų, tarp jų – mokytojus ir gydytojus, turi įrodymų, kad „nebuvo (ten) tą dieną, kai, kaip buvo apkaltinti, puolė Matajaus policijos nuovadą“Minjoje, sakoma žmogaus teisių gynimo grupės „Avaaz“ paskelbtame pareiškime.