EK išplatintame pranešime teigiama, kad šio pasiūlymo tikslas – sumažinti Europos Sąjungos (ES) priklausomybę nuo importo iš Rusijos ir Baltarusijos.
Teigiama, kad, visų pirma, toks importas dėl agresyvių Rusijos veiksmų, EK nuomone, daro ES pažeidžiamą, todėl gali kilti pavojus Bendrijos maisto produktų tiekimui.
„Šie tarifai kruopščiai derinami siekiant įvairių tikslų. Siekiame toliau silpninti Rusijos karo ekonomiką, kartu mažinti ES priklausomybę, remti mūsų pramonę ir užtikrinti pasaulinį apsirūpinimą maistu. Imsimės visų būtinų veiksmų, kad apsaugotume savo trąšų pramonę ir ūkininkus“, – pareiškė ES prekybos komisaras Marošas Sefčovičius.
Žemės ūkio produktai, kuriems svarstoma pritaikyti tarifus, 2023 metais sudarė 15 proc. žemės ūkio produktų importo į ES iš Rusijos.
EK manymu, šie tarifai padės didinti vidaus gamybą ir ES trąšų pramonę, kuri nukentėjo energetikos krizės laikotarpiu.
Priduriama, kad šis sprendimas leis paįvairinti tiekimą iš trečiųjų šalių ir užtikrinti stabilų trąšų tiekimą ES ūkininkams prieinamomis kainomis.
Be to, tikimasi, kad šis sprendimas dar labiau neigiamai paveiks Rusijos eksporto pajamas ir apsunkins beveik trejus metus trunkančios plataus masto Maskvos invazijos į Ukrainą finansavimą.