EK vadovas: nesama jokio šėtoniško plano nuversti Graikijos vyriausybę

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris trečiadienį sakė, kad nesama jokio šėtoniško Ispanijos ir Portugalijos plano nuverti Graikijos naująją kairiųjų radikalų vyriausybę.
Jean-Claude'as Junckeris
Jean-Claude'as Junckeris / „Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr.

Tai jis pareiškė po to, kai Graikijos premjeras Aleksis Cipras apkaltino Madridą ir Lisaboną mėginimu sužlugdyti Atėnų derybas su Briuseliu dėl šalies skolų.

„Per dvi pastarąsias savaites nepastebėjau nieko, kas rodytų, jog Portugalija ir Ispanija turi šėtonišką planą nuversti A.Cipro vyriausybę“, – sakė J.-C.Junckeris per spaudos konferenciją Madride, į kurį atvyko dalyvauti viršūnių susitikime energetikos klausimais.

Per dvi pastarąsias savaites nepastebėjau nieko, kas rodytų, jog Portugalija ir Ispanija turi šėtonišką planą nuversti A.Cipro vyriausybę

„Jei man būtų susidaręs įspūdis, kad jos puoselėja tokį bjaurų planą, įsikiščiau“, – sakė Europos Komisijos vadovas, paprašytas pakomentuoti kilusį ginčą tarp Graikijos ir jos partnerių euro zonoje Ispanijos bei Portugalijos.

Madridas ir Lisabona pateikė Europos Komisijai oficialų skundą dėl A.Cipro pasisakymų, kuriuose jis pavadino šantažu Ispanijos bei Portugalijos spaudimą Atėnams per derybas dėl finansinės pagalbos programos Graikijai pratęsimo keturiems mėnesiams.

Šeštadienį kreipdamasis į savo partijos „Syriza“ centrinį komitetą, A.Cipras sakė, kad prieš Graikiją stojo „galingųjų ašis, vadovaujama Ispanijos ir Portugalijos“, kurios esą stengėsi sužlugdytų Atėnų derybas, kad „išvengtų vidaus politinių grėsmių“.

„Konservatyvios jėgos (Europoje) mėgino paspęsti mums spąstus, finansiškai mus uždusinti“, – tvirtino 40-metis premjeras.

Ginčas tarp vadinamojo Viduržemio jūros klubo valstybių įsiplieskė tokiu metu, kai Ispanijos ir Portugalijos centro dešiniųjų vyriausybės priverstos stebėti, kaip jų šalyse auga prieš griežto taupymo politiką nusistačiusių politinių jėgų populiarumas, prie kurio prisidėjo ir A.Cipro kairiųjų radikalų partijos „Syriza“ iškilimas į valdžią.

Portugalija visai neseniai baigė skausmingą Europos Sąjungos ir Tarptautinio valiutos fondo skirto finansinės pagalbos paketo programą, pagal kurią turėjo laikytis griežtų taupymo sąlygų, kurias atmetė „Syriza“. Tuo tarpu Ispanija buvo paprašiusi Briuselio specialios pagalbos šalies bankams.

ES pirmadienį nurodė, jog mėgina tarpininkauti, kad būtų išspręstas šis ginčas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis