Ekspertai apie Rusijos šnipų nesėkmes: FST nepasitiki savo agentais Šiaurės Kaukaze

Šiaurės Kaukazo teroristai perkando Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FST) taktiką ir išpuoliams ėmė naudoti kitokio tipo mirtininkes. Rusijos spectarnybos negauna patikimos informacijos apie planuojamus teroro aktus, nes nepasitiki savo darbuotojais Šiaurės Kaukaze. Tokias Rusijos specialiųjų tarnybų problemas Vakarų žiniasklaidai vardija ekspertai.
Galingo sprogimo suniokotas troleibusas Volgograde
Galingo sprogimo suniokotas troleibusas Volgograde / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Po sprogimų Volgograde buvo mestos pajėgos didinti saugumą Rusijoje, tačiau vargu ar tai efektyvu kovojant su mirtininkais, teigia „The Financial Times“. Šiaurės Kaukaze islamo valstybę siekiančių įkurti sukilėlių lyderio Doku Umarovo grasinimai sutrikdyti Olimpiadą Sočyje Maskvai kelia didelę baimę.

Vladimiro Putino valdymo laikais Rusijos jėgos struktūros įgavo didelę galią, tačiau teroristiniai aktai Volgograde parodė, kad jos nesugeba užtikrinti saugumo ir tai verčia abejoti vienu iš V.Putino galios ramščių.

„The Financial Times“ teigimu, Vladimiro Putino valdymo laikais Rusijos žvalgybos įgavo didelę galią, tačiau teroristiniai aktai Volgograde parodė, kad jos nesugeba užtikrinti saugumo ir tai verčia abejoti vienu iš V.Putino galios ramščių.

„Žinoma, priemonės, kurių imtasi po teroro aktų Volgograde, gali nuraminti tuos, kurie nepatenkinti valdžia, tačiau vargu, ar tai padės kovoti su teroristais mirtininkais“, – leidinys cituoja Rusijos spectarnybų ekspertą Andrejų Soldatovą.

Jo teigimu, kovotojai jau perkando FST taktiką, o Rusijos spectarnybos tiesiog nesugeba susidoroti su mažomis, decentralizuotomis grupėmis.

Leidinys taip pat cituoja kitą ekspertą, kuris atkreipė dėmesį, kad žodį „ekstremistinis“ valdžios atstovai dažniausiai naudoja kalbėdami apie opozicijos aktyvistus, kurie nekelia jokios rimtos grėsmės.

Tarnybas silpnina vidaus nesutarimai

Ekspertų teigimu, Rusijos spectarnybas silpnina vidaus nesutarimai: FST Maskvoje bando gauti informaciją apie grėsmes iš Ingušijos ir Dagestano, tačiau jie nepasitiki savo darbuotojais vietose.

Gruodžio mėnesį Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas paskelbė, kad sukilėlių lyderis D.Umarovas mirė, tačiau po pastarųjų įvykių baiminamasi, kad jis ne tik gyvas, bet ir kelia grėsmę Olimpiadai, rašo „The Sunday Times“.

Laikraštis pridūrė, jog neatmetama, kad D.Umarovas slepiasi Kaukazo kalnuose. Jo grasinimai sužlugdyti Olimpiadą verčia ekspertus svarstyti, kad jis greičiausiai bando išlaikyti įtaką grupuotėms ir rengiasi atakoms Sočyje.

Mirtininkės – jau kitokios

Ispanų „El Mundo“ žurnalistė Julija Juzik, jau dešimtmetį nagrinėjanti mirtininkų temą, rašo, kad dabar teroristai išpuoliams naudoja vadinamąsias juodąsias našles. Jos kitokios, nepanašios į anksčiau prie teroristų savo noru prisidėdavusias moteris, kurių didžioji dauguma buvo  nukentėjusios nuo karo.

Dabartinės atakose dalyvaujančios mirtininkės, anot žurnalistės, pačios yra aukos, nes į terorizmą jos įtraukiamos prievarta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis