„Turiu gerų žinių iš Artimųjų Rytų“, – kalbėdamas Baltųjų rūmų Rožių sodelyje išdidžiai pareiškė kadenciją baigiantis J.Bidenas.
„Ką tik kalbėjausi su Izraelio ir Libano ministrais pirmininkais ir džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad jų vyriausybės pritarė Jungtinių Valstijų pasiūlymui užbaigti niokojantį Izraelio ir „Hezbollah“ konfliktą“, – pažymėjo JAV prezidentas.
Tarpininkaujant JAV ir Prancūzijai sudarytos paliaubos numato, kad „Hezbollah“ grupuotė per 60 dienų turi išvesti savo kovotojus ir ginkluotę iš teritorijos tarp Mėlynosios linijos – neoficialios Libano ir Izraelio sienos – ir Litanio upės, esančios maždaug už 30 km į šiaurę.
„Hezbollah“ kovotojus toje teritorijoje turėtų pakeisti Libano kariuomenės pajėgos, kurios užtikrins, kad infrastruktūra ar ginkluotė būtų pašalinta ir jos nebūtų galima atstatyti.
Paliaubų sutartis taip pat numato, kad Libano kariuomenė į pietus turėtų dislokuoti 5 tūkst. karių, nors jai trūksta gyvosios jėgos ir ginkluotės.
Šis susitarimas iš esmės atitinka Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliuciją 1701, kuria buvo formaliai užbaigtas 2006 m. Izraelio ir „Hezbollah“ karas.
Nors J.Bidenas tikisi, kad šios paliaubos gali tapti atspirties tašku, siekiant taikos Gazos Ruože, ekspertams šis žingsnis nekelia daug pasitikėjimo.
Paliaubos įsigaliojo trečiadienio rytą, o Izraelio ir Libano pareigūnai spėjo apsikeisti kaltinimais, kad jie jau pažeidė susitarimo sąlygas.