„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ekspertai: Kinijos kasykloje įstrigusiems darbininkams išgelbėti prireiks dar 15 dienų

Kinijos pareigūnai ketvirtadienį pranešė, kad norint pašalinti didžiulį kiekį nuolaužų ir pasiekti darbininkus, įstrigusius šalies rytuose esančioje aukso kasykloje po sprogimo, nugriaudėjusio prieš 11 dienų, reikės dirbti dar mažiausiai 15 dienų, ketvirtadienį pranešė tarnybos.
Anglių kasykla Kinijoje
Anglių kasykla Kinijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kasyklos šachtą 350 metrų gylyje užvertė apie 70 tonų nuolaužų, sukritusių apie 100 metrų ilgio ruože, socialiniuose tinkluose paskelbė Jantajaus miesto vyriausybė.

„Ekspertų vertinimais, griūties mastas yra daug didesnis nei tikėtasi“, – rašoma pranešime.

Vienas darbininkas mirė nuo galvos sužalojimų, patirtų per sprogimą. Gelbėtojams pavyko užmegzti ryšį su 10 iš likusio 21 darbininko. Pranešama, kad vienas gyvas jų kolega yra atskiroje ertmėje, o dar 10 likimas yra nežinomas.

Miręs darbuotojas nuo sprogimo nebuvo atgavęs sąmonės. Manoma, kad dar dviejų žmonių sveikatos būklė yra prasta. Gelbėtojai stengiasi nuolaužas iš pagrindinė šachtos ir pagerinti oro cirkuliaciją, taip pat perdavė 11 darbininkų grupei maisto, vaistų ir kitų atsargų per išgręžtus šurfus.

VIDEO: Po sprogimo 12 auksakasių savaitę išliko gyvi užverstoje šachtoje – apie juos sužinota iš raštelio, savininkai parą slėpė nelaimę

Valstybinė žiniasklaida pranešė, kad kai kurie darbininkai yra išvargę; jie yra įstrigę nuo sausio 10 dienos, kai driokstelėjo sprogimas nebaigtoje įrengti kasykloje Čisioje – Juntajaus administruojamame Šandongo provincijos rajone.

Gelbėtojai mėgino ištraukti keltuvus ir kitas nuolaužas, blokuojančias pagrindinę šachtą. Tuo pat metu buvo gręžiami kiti šuliniai, turintys užtikrinti ryšį su įstrigusiais, vėdinimą ir galbūt leisiantys iškelti žmones. Pranešama, kad gręžinių gylis jau siekia apie maždaug 700 m gylį.

Kasyklos vadovai buvo sulaikyti už tai, kad ilgiau nei parą delsė pranešti apie nelaimingą atsitikimą, kurio priežastis dar nebuvo paskelbta.

Pastaruoju metu dėl griežtesnės priežiūros Kinijos kalnakasybos pramonėje, kurioje kadaise per metus vidutiniškai žūdavo 5 000 žmonių, saugumas pagerėjo. Vis dėlto anglių ir tauriųjų metalų paklausa ir toliau skatina apeiti saugos normas, o per pernai Čongčinge įvykusius du incidentus žuvo 39 kalnakasiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“