„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ekspertas: tikėtina, kad niekada neatsikratysime COVID-19

Tikėtina, kad COVID-19 niekada neišnyks, tačiau kaip ir gripas, ji gali gali tapti dar viena kontroliuojama liga, sako profesorius Rolandas Kao iš Edinburgo universiteto.
Gyvenimas Vilniuje
Gyvenimas Vilniuje / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Profesorius „Euronews“ sakė, kad „tikrai yra galimybė“, jog pasaulis niekada neatsikratys COVID-19, tačiau liga taps švelnesnė.

„Tokiu pat būdu kaip prieš šimtą metų kilusi gripo pandemija, kuri turėdavo tris infekcijų bangas kiekvieną žiemą ir tuomet susilpnėjo, taip gali nutikti ir su COVID-19“, – sakė jis ir pridūrė, kad „nesame tikri, ką atneš kiti metai“.

„Manoma, kad jei palauksime pakankamai ilgai, pagerės, tačiau galime niekada ligos neatsikratyti. Ir tai būtų normalu. Tai būtų dar viena liga, apie kurią turime galvoti“, – sakė R.Kao.

Nuo pandemijos pradžios pasaulyje nuo COVID-19 mirė daugiau nei 3,7 mln. žmonių, mažiausiai 174,4 mln. žmonių buvo užsikrėtę.

Pasak R.Kao, vakcinos yra ypač efektyvios užkertant kelią sunkiems susirgimams. Duomenys rodo, kad jos tam tikru lygiu apsaugo nuo užsikrėtimo ir iš dalies apsaugo nuo viruso perdavimo.

„Svarbiausia tai, kad kol mūsų turimos vakcinos bent šiek tiek apsaugo nuo rimtų susirgimų, tol ketvirtoji banga nebus tokia bloga“, – „Euronews“ sakė R.Kao.

VIDEO: Karantino metu panirote į keistą apatiją? Mokslininkai pagaliau rado atsakymą, kas tai per būsena

Ketvirtoji banga įmanoma, tačiau greičiausiai ji atrodys gerokai kitaip nei ankstesnės.

„Galėtų būti daug užsikrėtimo atvejų, bet mirčių skaičius būtų mažesnis, kaip ir hospitalizacijų intensyviosios terapijos skyriuose. Tokiu atveju turėtumėme didesnę bangą neapkraudami sveikatos apsaugos sistemos, išvengdami daug mirčių“, – sakė jis.

Epidemiologas įspėjo, kad „nesame toje stadijoje, kurioje būtumėme užtikrinti“.

Virusui mutuojant, o pasaulyje skiepijantis nevienodu tempu, visada išlieka grėsmė, kad atsiras daugiau variantų, greičiau užkrečiamų ir atsparesnių gydymui.

Per pirmuosius šešis vakcinos nuo koronaviruso naudojimo mėnesius apie 12,3 proc. pasaulio gyventojų gavo bent vieną dozę, rodo „Our World in Data“ duomenys. Tiesa, dauguma jų gyvena turtingose šalyse.

Viso pasaulio populiacija greičiausiai nebus paskiepyta iki 2022-ųjų pabaigos.

Vakcinų gamintojai taip pat ieško būdų pagerinti apsaugą nuo naujų viruso variantų.

„Su tiek pastangų tikėtina, kad mes ne tik greičiau aptiksime naujus variantus, bet ir greičiau į juos reaguosime“, – sakė R.Kao.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs