Spalio pabaigoje Sumų regione buvę kariškiai patikino, kad jei jiems ko nors ir reikia, tai tik daugiau ginklų. Žurnalistų teigimu, jų skaičius yra „geresnis“ nei brigadų, palaikančių gynybą Donecko pietuose.
Kurske pasieniečių būrys keičiasi kas 10 dienų, sakė karys Vadimas. Pasak neįvardyto veterano, iš pradžių rotacija šiame regione vyko kas tris dienas. Tuo tarpu Donecko srities Kurachovės rajone, keturių brigadų duomenimis, šį spalį pėstininkai fronto linijoje vidutiniškai išbuvo 25 dienas, rašo laikraštis.
Įsiveržimas į Kursko sritį yra asmeninis Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio statymas, o nuo operacijos sėkmės priklauso ne tik jo, bet ir šalies politinis likimas. Kliūtys V.Zelenskio tikslams pasiekti yra didžiulės, ypač po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose. Taip pat pažymima, kad rusų kariuomenė rengia naują puolimą pietiniame Ukrainos fronte Zaporižios srityje.
Žurnalistai teigia, kad Rusija susigrąžino trečdalį prarastų savo provincijos teritorijų, tačiau Ukrainos pusė ir toliau tęsia puolimo iniciatyvą.
Rusija meta 50 tūkst. karių
Ukrainos generalinio štabo duomenimis, Rusija į kontrpuolimą, siekdama susigrąžinti Kursko kontrolę, metė beveik 50 tūkst. karių. Apklausti kariškiai pažymi, kad pusė jų yra naujokai, neturintys kovinės patirties.
Ukrainos prezidentui aljansas su Šiaurės Korėja yra įrodymas, kad Rusijai taip pat trūksta žmonių ir ginklų kovoti šiame sekinimo kare.
„Tikslas – toliau žengti į priekį, nes ilgainiui galime pralaužti frontą“, – sako Jaroslavas, 225-ojo atskirojo oro desantininkų bataliono seržantas.
Jis pridūrė, kad misija Kurske „turėtų parodyti, kad Rusija yra silpna ir negali apginti savo teritorijos“.
Oro desanto kuopos vadas Jevhenijus sakė, kad reidas į Kurską buvo netikėtas ir kad Rusijos kariai neužminavo vietovės ar nestatė įtvirtinimų, kaip tai darė okupuotose teritorijose Ukrainoje.
Įvardijo Rusijos kariuomenės pranašumus
Pasak Ukrainos kariškių, Rusijos pajėgos turi du svarbius pranašumus. Viena vertus, jie turi pranašumą ore. Sumuose ir Kurske nuolat girdimi sprogimai po Rusijos bombonešių smūgių valdomomis bombomis.
„Rusai savo oro smūgius sutelkia prieš mūsų logistikos tinklą. Rugpjūtį, kad pasiektume pozicijas, kuriose kovojame, turėjome nueiti 15 kilometrų, paskui – 30, o dabar – 45 kilometrus“, – aiškina 95-osios oro desanto brigados kovotojas šaukiniu Technikas.
Kitas rusų privalumas – bendravimas. Kariai patvirtina, kad negali naudotis mobiliaisiais telefonais, nes ten nėra ryšio, todėl daugiausia bendrauja radijo stotelėmis. Dar viena rimta Ukrainos problema yra ta, kad jos kariai Rusijos teritorijoje negali naudotis „Starlink“ palydoviniu ryšiu.
Puls rusai ir šiaurės korėjiečiai
15min primena apie Rusijos planus pulti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pozicijas Kursko srityje su didele dešimčių tūkstančių karių grupe, tarp kurių yra ir šiaurės korėjiečių.
Anoniminis JAV pareigūnas CNN sakė, kad naujas puolimas gali prasidėti artimiausiomis dienomis. Vienas iš Ukrainos vadų pranešė, kad Šiaurės Korėjos kariai dalyvauja mūšiuose Kursko srityje, taip pat gynybinėse operacijose Belgorodo srityje ir okupuotose Ukrainos teritorijose:
„Iš esmės užduotys apibrėžiamos kaip antrasis gynybos ešelonas. Kursko srityje tai yra tiesioginės kovinės operacijos. Artimiausiu metu šios grupės dalyvaus kovinėse operacijose Ukrainos teritorijoje.“
Kariškis pridūrė, kad tarp užsienio karių yra artilerijos specialistų ir snaiperių. Jų dalyvavimas gynyboje leidžia rusams perkelti savo karius į puolimą kituose fronto rajonuose. Vėliau jie patys naudojami tiesioginėse kovinėse operacijose.
„Karine prasme, tai yra trys visavertės brigados. Įsivaizduokite, kad dabar priešas iš antrosios gynybos linijos pašalina 10 000 kareivių, įkelia ten karius iš Šiaurės Korėjos ir siunčia šias tris brigadas į vieną iš vietų, kur vyksta aktyvūs kariniai veiksmai. Ar trys visavertės brigados yra reikšmingas resursas? Taip, tai yra reikšmingas išteklius“, – sakė jis.