„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Emmanuelis Macronas gina savo išsakytą „žadinantį skambutį“ dėl NATO

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį gynė savo pareiškimą, kad NATO yra ištikusi „smegenų mirtis“, nes bloko narių strateginis bendradarbiavimas esą nėra pakankamas.
Jensas Stoltenbergas ir Emmanuelis Macronas
Jensas Stoltenbergas ir Emmanuelis Macronas / „Scanpix“/AP nuotr.

Jis šiuos komentarus išsakė po Paryžiuje surengtų derybų su Aljanso vadovu Jensu Stoltenbergu, artėjant kitą savaitę prie Londono vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui.

„Lieku visiškai ištikimas šių dviprasmybių iškėlimui, nes esu įsitikinęs, kad mums būtų neatsakinga kalbėti apie finansinius ir techninius reikalus esant grėsmėms, su kuriomis dabar susiduriame“, – E.Macronas sakė per bendrą spaudos konferenciją.

„Žadinantis skambutis buvo būtinas“, – pridūrė jis.

E.Macrono komentaras apie NATO „smegenų mirtį, anksčiau šį mėnesį paskelbtas interviu savaitraščiui „The Economist“, išprovokavo sąjungininkų kritiką.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pasmerkė E.Macrono „drastiškus vertinimus“, o JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo pareiškė, kad „Europos vienybė negali pakeisti transatlantinės vienybės“.

J.Stoltenbergas ketvirtadienį kalbėjo, kad „neaiškiais laikais mums reikia stiprių daugiašalių institucijų, tokių kaip NATO“. Bloko vadovas pridūrė, kad jo diskusijos su E.Macronu buvo „geros ir atviros“.

Jis ypač gyrė Prancūzijos vaidmenį kovojant su plintančiu islamo terorizmu Sachelio regione Vakarų Afrikoje.

Šią savaitę 13 prancūzų karių žuvo Malyje, susidūrus dviem sraigtasparniams per operaciją, kai buvo persekiojami mėginę pasprukti kovotojai.

E.Macronas sakė, kad NATO viršūnių susitikime, ateinančią savaitę vyksiančiame Votforde į šiaurės vakarus nuo Londono, jis ragins sąjungininkus labiau įsitraukti į kovą Sachelyje.

Didžioji Britanija yra pasiuntusi sraigtasparnių ir saugumo pajėgų narių į pagalbą Vakarų Afrikoje Prancūzijos dislokuotam 4,5 tūkst. karių turinčiam kontingentui „Barkhane“, o JAV teikia žvalgybos pagalbą, Paryžius iki šiol nesugebėjo įtikinti kitų sąjungininkių reikšmingai prisidėti.

E.Macronas taip pat sakė, kad „Barkhane“ misija bus iš pagrindų persvarstyta, „neatmetant jokių galimybių“. Prezidentas pabrėžė, kad Prancūzija veikia „kiekvieno labui“.

„Esant šiam kontekstui ir sprendimams, kuriuos priims Prancūzija, didesnis jos sąjungininkių įsitraukimas, be abejo, būtų labai teigiamas dalykas“, – kalbėjo jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs