EP nariui pateikti kaltinimai dėl korupcijos: įtariamas paėmęs daugiau nei 100 tūkst. eurų kyšį

Belgijos federalinė prokuratūra pranešė, kad šeštadienį pateikė kaltinimus korupcija vienam Europos Parlamento nariui iš Belgijos, susijusiam su gruodį asamblėją sukrėtusiu korupcijos skandalu.
Marcas Tarabellas
Marcas Tarabellas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Policija penktadienį sulaikė 59 metų socialistų deputatą Marcą Tarabellą po to, kai Belgijos federaliniai prokurorai pranešė, kad policija apieškojo jam priklausantį banko seifą Lježo mieste. Taip pat buvo apieškotos Antino miesto, kuriame jis eina mero pareigas, rotušės patalpos.

Federalinės prokuratūros atstovas Ericas Van der Sijptas naujienų agentūrai AFP sakė, kad jam buvo pateikti kaltinimai korupcija, pinigų plovimu ir „dalyvavimu nusikalstamoje organizacijoje“ atliekant Belgijos tyrimą dėl įtariamo kyšininkavimo, susijusio su Kataru ir Maroku.

„Katargeitu“ (angl. Qatargate) vadinamas skandalas sukrėtė ES institucijas ir privertė Parlamentą skubiai imtis reformų, kuriomis siekiama apriboti išorės įtaką.

Praėjusią savaitę Europos Parlamentas balsavo už tai, kad Belgijos tyrėjų prašymu būtų panaikinta M.Tarabellos ir kito įstatymų leidėjo, italo Andrea Cozzolino, parlamentinė apsauga.

Abu jie tvirtino, kad yra nekalti, o M.Tarabella teigė, kad nekantriai laukia galimybės apginti savo garbę.

Kataro ir Maroko pareigūnai neigė, kad yra kaip nors susiję su šia byla.

Belgijos pareigūnai jau yra sulaikę tris įtariamuosius, kai gruodžio mėnesį surengė reidus keliais adresais, tarp kurių yra esamų ir buvusių įstatymų leidėjų ir parlamento padėjėjų adresų, kurių metu buvo rasta 1,5 mln. eurų grynaisiais.

Tarp sulaikytųjų, kaltinamų korupcija, pinigų plovimu ir nusikalstamu susivienijimu, yra Graikijos europarlamentarė Eva Kaili – viena iš 14 Europos Parlamento pirmininko pavaduotojų, kuri vėliau buvo nušalinta nuo šių pareigų.

Kiti du – tai jos vaikinas Francesco Giorgi, dirbęs parlamentaro padėjėju, ir buvęs Italijos įstatymų leidėjas Pieras Antonio Panzeri, įkūręs nevyriausybinę organizaciją, dirbusią su Europos Parlamentu.

P.A.Panzeri susitarė su Belgijos prokurorais būti informatoriumi. Jis pažadėjo mainais į švelnesnę bausmę atskleisti su tuo susijusių asmenų pavardes ir kaip galėjo būti pervedami pinigai.

Belgijos žiniasklaida pranešė, kad P.A.Panzeri tyrėjams teigė, jog už pagalbą tvarkant reikalus, susijusius su Persijos įlankos valstybe Kataru, perdavė M.Tarabellai „nuo 120 000 iki 140 000 eurų“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai