„Tokiu būdu Europos Sąjunga iš viso skirs 100 mln. eurų humanitarinei pagalbai Gazos Ruožo civiliams gyventojams“, – ES diplomatams Briuselyje sakė U. von der Leyen.
Ji teigė, kad pagalbos srautai į Gazos Ruožą iš Egipto tebėra per maži, todėl ES rengia kitus galimus maršrutus, įskaitant maršrutą jūra iš Kipro.
U. von der Leyen, ne kartą išsakiusi paramą Izraeliui, teigė, kad ši šalis, vykdydama operaciją Gazos Ruože, privalo stengtis išvengti civilių aukų.
Islamistų grupuotė „Hamas“ akivaizdžiai naudojasi nekaltais palestiniečiais ir įkaitais kaip gyvaisiais skydais – tai siaubinga ir grynas blogis“, – sakė ji.
„Mūsų širdys kraujuoja, kai matome iš griuvėsių ištrauktus mažus vaikus“, – pridūrė ji.
U. von der Leyen diplomatams sakė, kad net ir vykstant konfliktui turi būti dviejų valstybių sprendimo perspektyva.
Ji primygtinai pabrėžė, jog būtina sąlyga nutraukus kovas yra ta, kad Gazos Ruožas nebegalėtų būti saugus prieglobstis teroristams ir kad „Hamas“ nebevaldytų šios teritorijos.
„Svarstomos įvairios idėjos, kaip tai būtų galima užtikrinti, įskaitant tarptautines taikos palaikymo pajėgas, kurioms suteikti Jungtinių Tautų įgaliojimai“, – sakė ji.
Izraelis Gazos Ruožo bombardavimą pradėjo po to, kai spalio 7 dieną per sieną įsiveržę „Hamas“ ginkluoti užpuolikai nužudė 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių ir paėmė daugiau kaip 240 įkaitų.
Tarptautinė bendruomenė siekia humanitarinių pauzių Izraelio kare su „Hamas“ Gazos Ruože. Tačiau Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) atmeta bet kokių laikinų paliaubų galimybę, kol nepaleisti visi įkaitai, paimti per „Hamas“ kruviną spalio 7-osios ataką žydų valstybėje.
Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija, kontroliuojama grupuotės „Hamas“, pranešė, kad nuo karo su Izraeliu pradžios šioje palestiniečių teritorijoje žuvo beveik 10 tūkst. žmonių, daugiausiai civilių gyventojų.