„Kinijoje yra tam tikras skaičius ES piliečių, kurie norėtų palikti tą šalį; dabar šis skaičius yra apie 600, ir jie šiuo metu negali to padaryti“, – žurnalistams sakė Janezas Lenarčičius, civilinės saugos ir humanitarinės pagalbos eurokomisaras.
Pasak jo, iš Kinijos išvykti nori Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Vokietijos, Ispanijos, Suomijos, Prancūzijos, Italijos, Latvijos, Nyderlandų, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos ir Jungtinės Karalystės piliečiai.
Antradienį Prancūzija aktyvavo Europos civilinės saugos mechanizmą Europos šalių piliečių sugrąžinimui iš koronaviruso epicentre atsidūrusio Uhano koordinuoti.
Mechanizme numatyta, kad Europos Komisija prisidės prie dviejų planuojamų skrydžių finansavimo.
EK savo darbuotojams liepė „sustabdyti ar atidėti visas neskubias keliones į Kiniją“.
Šiuo metu ES pirmininkaujanti Kroatija svarsto galimybę artimiausiomis dienomis sušaukti skubų Europos sveikatos ministrų posėdį.
Tuo metu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį paragino viso pasaulio vyriausybes, taip pat ir dar nepaveiktas naujo koronaviruso protrūkio, būti „budrias“ ir „imtis veiksmų“, kad būtų užkirstas kelias šio mirtino viruso plitimui.
„Visas pasaulis turi dabar būti budrus. Visas pasaulis turi imtis veiksmų“, – žurnalistams Ženevoje sakė Michaelas Ryanas, vadovaujantis PSO nepaprastųjų situacijų programai.