„Regis, šie sulaikymai patvirtina ES susirūpinimą dėl naujojo įstatymo ir jo poveikio Honkongo gyventojų teisėms ir laisvėms“, – naujienų agentūrai AFP sakė ES atstovas spaudai.
„Sulaikymai rodo, kad naujuoju įstatymu naudojamasi siekiant užgniaužti Honkongo gyventojų saviraiškos laisvę“, – pridūrė jis.
Honkongo policija paskelbė, kad pagal naująjį miesto nacionalinio saugumo įstatymą sulaikė septynis asmenis, kurie, institucijų teigimu, internete skelbė maištą kurstančias žinutes.
Policijos tyrimai atskleidė, kad sulaikytieji „nuo 2024-ųjų balandžio anoniminiame socialinės žiniasklaidos puslapyje skelbė maištingas žinutes, pasinaudodami artėjančia jautria diena“, sakoma pareiškime.
Omenyje turima birželio 4-oji, kai bus minimos 35-osios Pekino represijų 1989 metais metinės. Kinija tuomet pasiuntė karius į Tiananmenio aikštę, kad numalšintų protestus už demokratiją.
Honkongo nacionalinio saugumo įstatymas, vadinamas 23 straipsniu, priimtas kovą.
Jame numatytos bausmės, tarp jų laisvės atėmimas iki gyvos galvos, už penkių kategorijų nusikaltimus, įskaitant išdavystę, sukilimą, šnipinėjimą, sabotažą ir kišimąsi iš išorės.
Juo taip pat buvo išplėstas britų kolonijinių laikų nusikaltimo už antivyriausybinę veiklą traktavimas, įtraukiant neapykantos Kinijos komunistų partijos vadovybei kurstymą.
Šis teisės aktas yra antrasis Honkongo nacionalinio saugumo įstatymas – pirmąjį Pekinas priėmė 2020 metais, po to, kai buvo numalšinti didžiuliai, kartais smurtiniai protestai už demokratiją.