ES derybininkas Michelis Barnier atsikirto Jungtinei Karalystei dėl „Brexit“ sąskaitos

Europos Sąjungos „Brexit“ vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier trečiadienį perspėjo Jungtinę Karalystę (JK), kad deryboms dėl išstojimo iš bloko skirtas laikas bėga.
Michelis Barnier
ES derybininkas Michelis Barnier atsikirto Jungtinei Karalystei dėl „Brexit“ sąskaitos / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šis priminimas nuskambėjo britų užsienio reikalų sekretoriuriui Borisui Johnsonui pareiškus, kad Bendrija gali „eiti švilpti“ dėl „skyrybų“ sąskaitos.

„Aš negirdžiu jokio švilpimo, tik laikrodžio tiksėjimą“, – spaudos konferencijoje sakė prancūzas M.Barnier, kai jo buvo paklausta apie B.Johnsono komentarus dėl pinigų, kurių ES tikėtųsi iš Jungtinės Karalystės jai išstojant.

M.Barnier paragino JK prieš antrą oficialių „Brexit“ derybų su britų derybininku Davidu Davisu ratą, atsiųsti savo derybines pozicijas svarbiais klausimais.

Jungtinės Karalystės ir ES derybininkų komandos antrąjį debatų ratą pradės ateinantį pirmadienį Briuselyje.

M.Barnier pridūrė, jog Britanija turi pagaliau pripažinti, kad jai reikia apmokėti savo išstojimo sąskaitą. Pagal ES pareigūnų skaičiavimus, Jungtinė Karalystė turėtų sumokėti Bendrijai apie 100 mlrd. eurų.

M.Barnier: „Dėl atskiro finansinio susitarimo būtina, kad JK pripažintų egzistavus finansinius įsipareigojimus. Jie tiesiog yra periodo, kai (Jungtinė Karalystė) buvo ES narė, rezultatas.“

„Dėl atskiro finansinio susitarimo būtina, kad JK pripažintų egzistavus finansinius įsipareigojimus. Jie tiesiog yra periodo, kai (Jungtinė Karalystė) buvo ES narė, rezultatas“, – sakė jis.

Tik tada ES ir Jungtinė Karalystė galėtų tartis dėl „metodologijos“, kaip ši sąskaita bus apskaičiuota.

Per pirmą „Brexit“ derybų fazę daugiausia dėmesio bus skiriama „skyrybų“ klausimams: Britanijos pasitraukimo sąskaitai, JK gyvenančių ES piliečių ir ES gyvenančių britų teisėms, taip pat Bendrijos sienos su Šiaurės Airija statusui.

ES sako, kad tik padarius „pakankamą pažangą“ šiais klausimais bus pradėta tartis dėl būsimų santykių su JK, įskaitant galimą prekybos susitarimą. Tikimasi, kad tai įvyks vėliau šiais metais.

Tačiau „skyrybų“ sąskaita kelia daug nesutarimų, ir pirmadienį sakydamas kalbą parlamente B.Johnsonas pareiškė, kad ji yra pernelyg didelė.

„Sumos, kurias, kaip mačiau, jie siūlo išsireikalauti iš šios šalies, man atrodo grobikiškos, ir manau, kad „eikite švilpti“ čia būtų labai tinkamas išsireiškimas“, – sakė B.Johnsonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų