ES įvedė sankcijas Venesuelos viceprezidentei ir 10 kitų pareigūnų

Europos Sąjunga pirmadienį įvedė sankcijas Venesuelos viceprezidentei ir 10 kitų pareigūnų, dėl teisių pažeidinėjimo ir rinkimų taisyklių pažeidimų perrenkant prezidentą Nicolasą Maduro. Anot ES, rinkimai Venesueloje nebuvo „nei laisvi, nei teisingi“. 
Delcy Rodriguez
Delcy Rodriguez / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Viceprezidentė Delcy Rodriguez yra N.Maduro režimo aukščiausio rango pareigūnė, kuriai taikomas kelionių draudimas ir turto įšaldymas. Kitiems aukšto rango pareigūnams sankcijos paskelbtos už sunkius žmogaus teisių pažeidimus, įskaitant kankinimus.

28 ES valstybės praėjusį mėnesį pažadėjo „greitai nubausti“ Karakasą sankcijomis dėl N.Maduro perrinkimo gegužę. Nauja jo kadencija truks iki 2025 metų.

Rinkimus boikotavo pagrindinė opozicija, apgaule vadino Jungtinės Valstijos ir daugelis Venesuelos kaimynių Lotynų Amerikoje.

„Į sąrašą įtraukti asmenys yra atsakingi už žmogaus teisių pažeidimus ir kenkimą demokratijai bei įstatymų viršenybei Venesueloje“, – nurodė ES, jos 28 užsienio reikalų ministrams pritarus šiam žingsniui per susitikimą Liuksemburge.

„2018 metų gegužės 20-ąją Venesueloje surengti rinkimai nebuvo nei laisvi, nei teisingi, o jų rezultatai buvo visiškai nepatikimi, nes rinkimų procesas neužtikrino būtinų garantijų, kad jie įtrauktų visus ir būtų demokratiniai“, – nurodo ES.

Blokas taip pat paragino surengti naujus Venesuelos prezidento rinkimus pagal tarptautinius standartus ir paleisti politinius kalinius.

Sausio mėnesį Europa į savo sankcijų „juodąjį“ sąrašą įtraukė dar septynis Venesuelos aukšto rango pareigūnus, tarp jų vidaus reikalų ministrą. Dar anksčiau buvo nustatytas embargas ginklams ir įrangai, kurią galima būtų panaudoti politinėms represijoms.

Be D.Rodriguez, sankcijos bus taikomos buvusiam viceprezidentui Tareckui El Aissami – dėl jo vaidmens prižiūrint Venesuelos žvalgybos tarnybą. Pasak ES, jis buvo atsakingas už „rimtus žmogaus teisių pažeidimus, įskaitant savavališką sulaikymą, politiškai motyvuotus tyrimus, nežmonišką ir žeminantį elgesį, kankinimą“.

Jungtinių Tautų vyriausiasis žmogaus teisių komisaras Zeidas Ra'adas al Husseinas penktadienį paragino atlikti tarptautinį tyrimą dėl žiaurių nusikaltimų Venesueloje ir pasmerkė vyriausybę, nuolat atsisakančią tirti saugumo pareigūnų, kaltinamų civilių žudymu, veiksmus.

2013 metais pradėjus valdyti N.Maduro, Venesuelos ekonomiką apėmė chaosas, naftos kainų kritimas nulėmė chronišką maisto ir vaistų trūkumą. Šimtai tūkstančių žmonių pabėgo iš šalies.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai