28 bloko valstybių ambasadoriai „pratęs šios dienos diskusijas dėl ribojančių priemonių, sudarant sąlygas tolimesniam situacijos vietoje vertinimui ir papildomoms konsultacijoms“, sakė šaltinis.
Bendrijos ambasadoriai pirmadienį sutarė dėl naujų sankcijų paketo įgyvendinimo, tačiau su išlyga, kad jis bus susietas su paliaubomis Ukrainoje ir kad baudžiamosios priemonės bus įvestos „artimiausiomis dienomis“, o ne iš karto, kaip buvo tikėtasi.
Kilus neaiškumams dėl to, ką tokia formuluotė iš tiesų reiškia, ir kai kurioms bloko valstybėms išreiškus norą palaukti ir pamatyti, kaip toliau klostysis situacija, o ne iškart įvesti sankcijas, pareigūnai sutarė vėl susitikti trečiadienį.
Jei nebūsime vieningi... tai bus mūsų silpnybė ir Rusijos jėga, – sakė ji.
Paskirtoji ES užsienio politikos vadovė, Italijos užsienio reikalų ministrė Federica Mogherini trečiadienį sakė, jog svarbiausia, kad ES toliau laikosi vieningos pozicijos dėl sankcijų paketo, nes priešingu atveju tai galėtų sustiprinti Maskvą.
Paklausta, kada turėtų įsigalioti sankcijos, F.Mogherini sakė, jog „išmintinga pirmiausia surasti bendrą poziciją dėl laiko“.
„Jei nebūsime vieningi... tai bus mūsų silpnybė ir Rusijos jėga“, – sakė ji ir pridūrė, kad šiuo metu ES pirmininkaujančios Italijos vaidmuo yra „rasti konsensusą“.
„Vyksta debatai dėl to, kada būtų geriausias laikas“ įvesti sankcijas, atsižvelgiant į faktą, kad paliaubų Ukrainoje, regis, laikomasi, sakė F.Mogherini.
ES nenori pasiųsti „prieštaringo signalo“, kuris galėtų pakenkti taikos pastangoms, pridūrė ji, pažymėdama, jog kai kurios Bendrijos narės nori, kad šio klausimo vėl imtųsi bloko lyderiai tikintis, kad jiems pavyks pasiekti susitarimą.