Europos ombudsmenės pranešime sakoma, kad Europos Komisija „turėtų buvusio Komisijos pirmininko bylą vėl pateikti Etikos komiteto vertinimui“.
2004–2014 metais EK vadovavęs J.M.Barroso kaltinamas sulaužęs pažadą neužsiimti lobistine veikla ir nesiekti paveikti Europos Sąjungos politikos savo dabartinio darbdavio banko „Goldman Sachs“ naudai.
Praeitą mėnesį nevyriausybinių organizacijų koalicija „Alter-EU“, besispecializuojanti kovos su korupcija srityje, apkaltino buvusi Portugalijos premjerą pernai spalio 25 d. viename viešbutyje susitikus su dabartinės Komisijos pirmininko pavaduotoju, Suomijos atstovu Jyrki Katainenu.
„Ši informacija patvirtina, kad J.M.Barroso nesilaikė savo pažado neužsiimti lobistine veikla „Goldman Sachs“ naudai“, – vasario 20-ąją paskelbtame nevyriausybinių organizacijų koalicija atvirame laiške pranešė tuomečiam Komisijos generaliniam sekretoriui Alexander'ui Italianeriui.
J.Katainenas laiške aktyvistams patvirtino, kad susitikimas tikrai buvo, tačiau jo metu buvo daugiausiai kalbėta „gynybos ir prekybos klausimais“.
M.Schinas: „Praėjus 24-oms valandoms po susitikimo vicepirmininkas J.Katainenas apie šį susitikimą pranešė ES skaidrumo registre pagal galiojančią procedūrą.“
„Praėjus 24-oms valandoms po susitikimo vicepirmininkas J.Katainenas apie šį susitikimą pranešė ES skaidrumo registre pagal galiojančią procedūrą“, – pranešė Komisijos atstovas Margaritis Schinas, pridūręs, kad Komisijos pirmininko pavaduotojas „uoliai laikosi galiojančių teisinių reikalavimų“.
J.M.Barroso JAV investicijų banke pradėjo dirbti 2016 metais. Tai sukėlė didžiulį pasipiktinimą žiniasklaidoje, o tuometinis Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as pareiškė, kad tai yra „nepriimtina“.
Tačiau po atlikto ES etikos komiteto tyrimo buvo nustatyta, kad J.M.Barroso nepažeidė etikos taisyklių, nes įsidarbino jau sukakus privalomam 18 mėnesių „atšalimo“ laikotarpiui. Tuomet J.M.Barroso sakė, kad „nebuvau pasamdytas užsiimti lobistine veikla „Goldman Sachs“ naudai ir neketinu to daryti“.