„Jei mūsų paprašys atsiųsti stebėtojų misiją ir sąlygos tam bus įvykdytos, tuomet, žinoma, mes atsakysime teigiamai ir padarysime visa, kas nuo mūsų priklauso, kad nusiųstume tokią rinkimų stebėjimo misiją. Mes šiandien aptarėme tai su [ES užsienio reikalų] ministrais“, – sakė F.Mogherini po ES užsienio reikalų ministrų posėdžio, atsakydama į atitinkamą klausimą per spaudos konferenciją Briuselyje.
Ji palinkėjo „šiuo itin kritiniu visai šaliai periodu visiems išlaikyti rimtį ir padėti šaliai surengti pasitikėjimo vertus rinkimus“.
F.Mogherini taip pat išreiškė viltį, kad rinkimai galės įvykti netrukus.
„Visų svarbiausia – vengti bet kokių bet kurios šalies smurto formų“, – pabrėžė ES užsienio politikos vadovė.
Bolivijos kairiųjų prezidentas E.Moralesas sekmadienį paskelbė atsistatydinantis, kai neteko kariuomenės ir policijos palaikymo po tris savaites vykusių audringų protestų dėl ginčijamos jo pergalės rinkimuose, per kuriuos, anot stebėtojų iš Lotynų Amerikos valstybių, nebuvo išvengta daugybės pažeidimų.
Anksčiau sekmadienį atsistatydino keli jo vyriausybės ministrai ir aukšto rango pareigūnai, įskaitant viceprezidentą Alvaro Garcią Linerą ir abejų parlamento rūmų pirmininkus.
Apie atsistatydinimus buvo paskelbta Čimorės mieste Kočabambos regione, kur E.Moralesas ir jo artimiausi sąjungininkai nuskrido iš sostinės La Paso, kai Bolivijos armijos vadas Williamsas Kalimanas paskelbė paprašęs E. Moraleso „atsisakyti prezidento mandato, kad būtų galima nuraminti padėtį ir išlaikyti stabilumą Bolivijos labui“.
Susiklosčius tokioms aplinkybėms, aukščiausia valdžia Bolivijoje dabar priklauso Senato pirmininko antrajai pavaduotojai Jeanine Anez.