„ES ragina Izraelio vadovybę susilaikyti nuo įstatymo vykdymo ir vengti priemonių kurios toliau kelia įtampą ir grėsmę taikaus konflikto sprendimo perspektyvoms“, – pareiškime sakė ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini.
Nausėdijos laikomos didele kliūtimi Izraelio ir Palestinos taikos pastangoms, nes yra statomos žemėse, kurias palestiniečiai laiko savo būsimos valstybės dalimi.
Pažeidžia tarptautinę teisę
Naujas Izraelio priimtas keliasdešimt nausėdijų atgaline data privačiose žemėse Vakarų Krante įteisinantis įstatymas pažeidžia tarptautinę teisę, antradienį pareiškė Jungtinių Tautų organizacijos generalinis sekretorius Antonio Guterresas.
„Šis įstatymas yra tarptautinės teisės pažeidimas ir Izraeliui jis turės toli siekiančias teisines pasėkmes“, – pranešime sakė A.Guterresas.
Nausėdijos laikomos didele kliūtimi Izraelio ir Palestinos taikos pastangoms, nes yra statomos žemėse, kurias palestiniečiai laiko savo būsimos valstybės dalimi.
Izraelio parlamentas pirmadienį priėmė įstatymą, leidžiantį perimti privačią palestiniečių žemę žydų nausėdijų statyboms. Šį žingsnį Palestina pavadino planais „legalizuoti vagystę“. Anot prieš nausėdijų plėtrą pasisakančių nevyriausybininkų, įstatymas atveria kelią maždaug 3,8 tūkst. naujakurių namų ir 53 žydų nausėdijų statyboms okupuotame Vakarų krante.
Palestiniečius palaikanti Izraelio nevyriausybinė organizacija žadėjo kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą dėl šio įstatymo panaikinimo.
Izraelio opozicijos lyderis Isaacas Herzogas taip pat perspėjo, kad dėl jo pareigūnams gali tekti stoti prieš Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą.
Palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas įstatymą antradienį pavadino „išpuoliu prieš mūsų žmones“.