„Neturėtų būti selektyvaus teisingumo, keršto politiniams priešininkams“, – viešėdama Tbilisyje sakė C.Ashton.
M.Saakašvilio sąjungininkai apie persekiojimą prabilo po to, kai po rinkimų į valdžią atėjus naujojo premjero Bidzinos Ivanišvilio vyriausybei buvo suimtas buvęs gynybos ministras, aukštas kariuomenės generolas ir keli vidaus reikalų ministerijos pareigūnai.
Pasak C.Ashton, besivaržančios politinės jėgos turėtų „saugoti Europos demokratijos, laisvės ir įstatymų viršenybės vertybes“.
„Praeities nusikaltimų tyrimai privalo būti ir privalo atrodyti nešališki, skaidrūs ir atitikti reikiamas procedūras“, – pridūrė ji.
B.Ivanišvilis neigia, kad šios bylos yra politiškai motyvuotos, tačiau sako, kad būtina išaiškinti nusikaltimus, kurie buvo atlikti per devynerius M.Saakašvilio vadovavimo metus.
Po atskirų susitikimų su M.Saakašviliu ir B.Ivanišviliu ji paragino abu priešininkus dirbti kartu ir „konstruktyviai naudotis savo tarnybomis ir institucijomis geram Gruzijos valdymui“.
Nepaisant M.Saakašvilio partijos pralaimėjimo spalio mėnesio rinkimuose, jis ir toliau metams pasilieka prezidento poste, tačiau po aukštų pareigūnų suėmimo šiems abiems politikams darosi vis sudėtingiau dirbti drauge.
B.Ivanišvilis neigia, kad šios bylos yra politiškai motyvuotos, tačiau sako, kad būtina išaiškinti nusikaltimus, kurie buvo atlikti per devynerius M.Saakašvilio vadovavimo metus.
Vis tik naujasis Gruzijos premjeras žada tęsti provakarietišką M.Saakašvilio užsienio politiką ir toliau siekti narystės NATO beti ES.
Po susitikimo su C.Ashton B.Ivanišvilis sakė, kad narystė Europos Sąjungoje yra „Gruzijos žmonių istorinė svajonė“.
„Mūsų vyriausybė darys viską, kad šie procesai vyktų kaip galima greičiau“, – sakė jis pranešime, kuris skelbiamas tinkle „Facebook“.
Po spalį įvykusių rinkimų Gruzijos šalininkai Vakaruose džiaugėsi pirmuoju taikiu valdžios perdavimu šalyje po nepriklausomybės nuo Sovietų Sąjungos atgavimo.
Tačiau po to prasidėjęs pareigūnų suiminėjimas sukėlė ES ir NATO pareigūnų susirūpinimą.
Buvęs gynybos ministras Bačo Achalaja ir dabartinis armijos generalinio štabo vadas Georgijus Kalandadzė yra kaltinami tarnybinių įgaliojimų viršijimu, dar 11 aukšto rango policijos pareigūnų ir sostinės vicemeras įtariami kibernetiniu opozicijos lyderių šnipinėjimu prieš parlamento rinkimus.