ES užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini atstovės Majos Kocijančič pranešime spaudai atkreipiamas dėmesys, kad Rusijos Valstybės Dūma šią savaitę priėmė teisės aktą, kad „užsienio agentais“ gali būti ne vien organizacijos, kaip buvo anksčiau, bet ir fiziniai asmenys.
„Atsižvelgiant į ir šiaip ribotą erdvę laisvai žiniasklaidai šioje šalyje, tolesnis įstatymo poveikio išplėtimas yra dar vienas nerimą keliantis žingsnis prieš laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą bei prieigą prie informacijos, taip pat tolesnis bandymas nutildyti Rusijoje nepriklausomus balsus“, – sakoma pranešime.
Europos išorės veiksmų tarnyba (EIVT) pridūrė, kad ES palaiko Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovo siūlymą Maskvai atsisakyti šio įstatymo.
„Europos Sąjunga ne kartą sakė, kad galiojantys Rusijos įstatymai, pagal kuriuos tiek nevyriausybinės organizacijos, tiek žiniasklaidos priemonės gali būti įvardytos „užsienio agentėmis“, primeta papildomą administracinę ir finansinę naštą, taip pat stigmatizuoja susijusias žiniasklaidos priemones ir NVO, tokiu būdu suvaržydami pagrindinių laisvių įgyvendinimą. Tokia praktika aiškiai kertasi su Rusijos įsipareigojimais žmogaus teisėms“, – pabrėžiama pranešime.