„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

ES siekia naujo sankcijų Rusijai paketo, jame akcentuojami ir iranietiški dronai

Europos Sąjunga svarsto galimybę Rusijai ir kai kurioms trečiosioms šalims, tiekiančioms Maskvai prekes, Kremliaus naudojamas savo kariams Ukrainoje remti, įvesti naują sankcijų paketą, kurio bendra suma siektų 11 mlrd. eurų.
ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis
ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis / „Zuma press“/„Scanpix“

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį sakė, kad 27 ES valstybių narių svarstomu paketu konkrečiai siekiama atimti iš Rusijos galimybę gauti jai reikalingą karinę įrangą, kurios ji negali gauti niekur kitur.

Į jį taip pat įtraukti pasiūlymai įvesti sankcijas septyniems Irano subjektams. Taip siekiama užkirsti kelią Rusijai naudoti iranietiškus dronus taikantis į Ukrainos civilinę infrastruktūrą.

U.von der Leyen iškeltuose pasiūlymuose daugiausia dėmesio skiriama papildomiems elektroninių ginklų komponentams, skirtiems tokiai įrangai kaip dronai, raketos, sraigtasparniai ir termovizorinės kameros . Apie kai kurias priemones EK pirmininkė užsiminė šio mėnesio pradžioje vykusiame ES ir Ukrainos vadovų susitikime.

Jei bloko narės vienbalsiai pritars pasiūlymams, „uždrausime visus mūšio lauke randamus techninius gaminius“, sakė ji.

Vėliau trečiadienį ambasadoriai turi įvertinti 10-ąjį sankcijų Rusijai paketą. Tikimasi, kad jis bus aptartas per pirmadienį vyksiantį ES užsienio reikalų ministrų susitikimą ir galutinai patvirtintas iki vasario 24-osios, kai bus minimos pirmosios Rusijos invazijos į Ukrainą metinės.

Paketu taip pat būtų bandoma panaikinti spragas, leidusias apeiti kai kurias ankstesniuose sankcijų rinkiniuose numatytas priemones, ir siekiama persekioti oligarchus, bandančius išvengti sankcijų.

ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis sakė, kad blokas taip pat sieks patraukti atsakomybėn dar 100 fizinių ir juridinių asmenų, įskaitant tuos, kurie dalyvavo grobiant ir išvežant Ukrainos vaikus į Rusiją.

Paprastai sprendimai dėl ES sankcijų priimami glaudžiai bendradarbiaujant su pagrindiniais Vakarų partneriais, pavyzdžiui, JAV ir Jungtine Karalyste. Įprastai partnerės per labai trumpą laiką paskelbia panašius paketus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“