Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

ES sveikina Taivano rinkėjus dalyvavus demokratiniuose rinkimuose

Europos Sąjunga (ES) palankiai įvertino Taivane šeštadienį įvykusius prezidento rinkimus ir pasveikino visus rinkėjus, dalyvavusius „šiame demokratijos procese“, sakoma pareiškime, kuriame neminimas išrinktasis prezidentas Lai Ching-te (Lai Čingtė). 
OGNEN TEOFILOVSKI / REUTERS
OGNEN TEOFILOVSKI / REUTERS
Temos: 2 Rinkimai Taivanas

„ES tebėra susirūpinusi dėl didėjančios įtampos Taivano sąsiauryje ir nepritaria jokiems vienašališkiems bandymams pakeisti status quo“, – sakoma ES diplomatijos vadovo Josepo Borrellio (Žozepo Borelio) atstovo spaudai pareiškime. 

„Europos Sąjunga pabrėžia, kad taika ir stabilumas Taivano sąsiauryje yra itin svarbūs regiono ir pasaulio saugumo bei klestėjimo veiksniai.“

Taivano valdančiosios Demokratinės pažangos partijos (DPP) kandidatas Lai Ching-te, kurį Kinija vadino grėsme taikai, šeštadienį laimėjo salos prezidento rinkimus.

Po triukšmingos rinkimų kampanijos Taivano demokratinio gyvenimo būdo gynėju save vadinantis Lai Ching-te suteikė beprecedentę trečią iš eilės kadenciją savo partijai.

Šie rinkimai itin atidžiai stebėti ir Pekine, ir Vašingtone, abiem supergalioms varžantis dėl įtakos strategiškai svarbiame regione.

Išrinktasis Taivano prezidentas Lai Ching-te šeštadienį sakydamas pergalės kalbą pareiškė, kad savarankiška sala „stovės demokratijos pusėje“.

„Sakome tarptautinei bendruomenei, kad [renkantis] tarp demokratijos ir autoritariškumo stovėsime demokratijos pusėje, – kalbėjo Lai Ching-te. – Taivaniečiai sėkmingai pasipriešino išorės jėgų pastangoms paveikti šiuos rinkimus.“

„Noriu padėkoti taivaniečiams už parašytą naują mūsų demokratijos skyrių“, – sakė jis ir padėkojo dviem savo varžovams už jo pergalės pripažinimą.

Išrinktasis prezidentas taip pat pažadėjo ginti Taivaną nuo Kinijos bauginimo.

„Esame pasiryžę apsaugoti Taivaną nuo besitęsiančių Kinijos grasinimų ir bauginimo“, – sakė jis ir žadėjo išsaugoti taiką bei stabilumą Taivano sąsiauryje.

23 mln. gyventojų turinčią demokratinę salą komunistų valdoma Kinija laiko savo teritorija ir neatmeta galimybės panaudoti jėgą „susivienijimui“. 

Pekinas šeštadienį pareiškė, kad Kinijos susijungimas su Taivanu yra neišvengiamas.

Balsavimas „nesutrukdys neišvengiamai Kinijos susivienijimo tendencijai“, pareiškime, kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“, teigė Pekino Taivano reikalų biuro atstovas Chen Binhua (Čen Binhua).

Suskaičiavusi balsus 99 proc. rinkimų apylinkių Centrinė rinkimų komisija paskelbė, kad Lai Ching-te surinko 40,1 proc. balsų. 

Jo pagrindinis varžovas Hou Yu-ih (Hu Juji) iš opozicinio Kuomintango (Gomindano, KMT) gavo 33,5 proc. balsų ir pripažino pralaimėjimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų